Polecane artykuły w dziale: Prawo i finanse

Coraz wyższe koszty życia, związane zarówno z zakupem podstawowych produktów spożywczych, jak i leków sprawiają, że emeryci coraz częściej decydują się na znalezienie dodatkowego źródła zarobku. Praca na emeryturze jest aktywnością, która wspiera rozwój seniorów zarówno na polu zawodowym, jak i społecznym, jednak związana jest z pewnymi ograniczeniami, które trzeba mieć na uwadze, aby ZUS nie zmniejszył świadczenia emerytalnego osobie decydującej się na dodatkową pracę. O tym, ile można dorobić na emeryturze oraz o jakich limitach należy pamiętać przyjrzymy się w poniższym artykule.

Co znajdziesz w tym dziale?

Dział "Prawo i finanse" porusza tematy związane między innymi z dziedziczeniem, sprawami spadkowymi, testamentami, alimentami, ochroną przedemerytalną, planowaniem domowego budżetu oraz kontami bankowymi. Znajdziesz tu wartościowe informacje, porady i wskazówki dotyczące kwestii prawno-finansowych, które pomogą ci w zrozumieniu i radzeniu sobie z problemami.

Poruszane zagadnienia prawno-finansowe obejmują kwestie związane z:

  • dziedziczeniem, w tym prawa i obowiązki spadkobierców,
  • procesami związanymi ze sprawami spadkowymi i testamentami,
  • jak również informacje na temat alimentów, ich ustalaniem i egzekwowaniem.

Dodatkowo, dział „Prawo i finanse” skupia się na omawianiu różnych aspektów związanych z ochroną przedemerytalną, w tym z oszczędzaniem na przyszłą emeryturę, planowaniem własnych finansów i inwestowaniem. Zapoznasz się tutaj również z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi:

  • kont bankowych, w tym rodzajów kont i rankingów najpopularniejszych kont z podziałem na rodzaj ich użytkowników,
  • planowania domowego budżetu,
  • oraz zarządzania finansami osobistymi.
[czytaj więcej]