Polecane artykuły w dziale: Zdrowie

30 sierpnia 2023 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, która rozszerzyła uprawnienia do bezpłatnych leków dla seniorów, którzy ukończyli 65 lat oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia. O tym, które leki są za darmo przeczytasz poniżej.

Co znajdziesz w tym dziale?

„Zdrowie” to dział, w którym poruszamy tematy związane ze zdrowym stylem życia, aktywnością fizyczną oraz właściwym odżywianiem; omawiamy psychologiczne aspekty pozytywnego podejścia do życia i wspieramy seniorów, którzy obejmują opieką chore wnuki.

Znajdziesz tu szereg porad i wskazówek, jak dbać o kondycję oraz zdrowie po 50-tym roku życia. Dowiesz się o objawach oraz przyczynach poszczególnych chorób, a także nauczysz się, jak radzić sobie w obliczu choroby własnej, a także członków twojej rodziny.

Szczególny nacisk kładziemy na:

  • aspekty zdrowia psychicznego,
  • pozytywnego podejścia do życia
  • oraz zdrowego odżywiania.

Przeczytasz tu szereg wartościowych informacji o tym, jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw oraz owoców oraz na co zwracać uwagę komponując posiłki dla najmłodszych.

[czytaj więcej]