Wózek dla dziecka - podstawowy i niezbędny element każdej wyprawki

Na co zwracać uwagę wybierając wózek dla dziecka?

Pośród wszystkich elementów wyprawki dla noworodka, nie ma chyba bardziej praktycznej i wręcz niezbędnej rzeczy niż wózek dla dziecka. Dobrze dobrany model, może towarzyszyć rodzicom już od pierwszych dni z maluszkiem, aż przez kilka najbliższych miesięcy, a nawet lat. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli wózków dla dzieci, dlatego przez zakupem należy dobrze przemyśleć swój wybór oraz zastanowić się, który z nich wyróżnia się na tle innych i najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2022-05-30
  • Szacowany czas czytania: 3 min.
Wózek dla dziecka - podstawowy i niezbędny element każdej wyprawki / Na co zwracać uwagę wybierając wózek dla dziecka?

Jeden wózek przez cały okres użytkowania

Dla rodziców, którzy chcą oszczędzić czas spędzony na zakupach oraz cenią sobie wysoką jakość produktów, najlepszym wyborem będzie model 3w1 taki jak Mima Xari 3w1.

Dlaczego właśnie ten? Dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom, tego typu wózek posłuży przez cały okres wózkowania i nie będzie już konieczna wymiana go na inny model, kiedy maluszek podrośnie. Wózek wytrzymuje obciążenie nawet do 22 kg, dlatego spokojnie zmieszczą się w nim nawet starsze dzieci.

Innowacyjne rozwiązanie ukrytej gondoli

Wózek Mima Xari wyróżnia się opatentowanym systemem ukrytej gondoli. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, nie musimy martwić się zamianą gondoli na siedzisko, trudnym montażem czy dodatkowym sprzętem.

W wózku Mima Xari 3w1 gondola ukryta jest w siedzisku. Już w kilka sekund, jedynie za pomocą zamka błyskawicznego, możemy zamienić gondolę w siedzisko dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Jest to duże udogodnienie i rozwiązanie zapewniające oszczędność miejsca w mieszkaniu, przy przechowywaniu wózka i niezbędnych akcesoriów.

Praktyczne opcje ustawienie siedziska

W modelu Mima Xari zastosowano bardzo praktyczne rozwiązanie względem pozycji siedziska. W momencie kiedy dziecko potrafi już samodzielnie siedzieć i przesiada się do siedziska "spacerowego" , istnieje możliwość ustawienia go w aż 3 pozycjach, w zależności od potrzeby i samopoczucia maluszka.

Kiedy dziecko jest aktywne i zainteresowane obserwacją otoczenia, krzesełko możemy ustawić w pionie. Dla większego relaksu, można zastosować środkową pozycję krzesełka, a kiedy przychodzi pora drzemki, położyć maluszka w poziomie.

Możliwość ustawienia przodem lub tyłem do kierunku jazdy

Ogromnym atutem jest możliwość ustawienia siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Jest to ważne szczególnie dla maluszków, które dopiero przesiadają się z tzw. gondoli do siedziska "spacerowego". Nie każde dziecko jest gotowe na to, żeby od razu pozbawić się kontaktu wzrokowego z opiekunem. Dzięki siedzisku ustawionemu przodem do rodzica, maluch w dalszym ciągu czuje się bezpieczny i może powoli przyzwyczajać się do nowej pozycji.

Przy najmniejszych dzieciach jest to dodatkowo istotne np. w momencie spożywania posiłku podczas spaceru. Rodzic ma wtedy większą kontrolę i może bacznie obserwować dziecko, zmniejszając ryzyko zakrztuszenia.

Kiedy pociecha będzie już gotowa, siedzisko w prosty i intuicyjny sposób można odwrócić tyłem do rodzica, dzięki czemu obserwowanie i poznawania świata będzie jeszcze ciekawsze i bardziej interesujące.

Lekkość i elegancja

Kolejnym nowym i niezwykle przemyślanym wyborem w wózku Mima Xari 3w1 jest wykorzystanie pianki EVA. Jest to materiał niezwykle lekki, a każdy rodzic który był już kiedyś użytkownikiem wózka dziecięcego wie, jak ważna jest waga wózka.

Zbyt ciężki wózek, może naprawdę mocno utrudnić codzienne użytkowanie. W modelu Mima Xari 3w1 wspomniana już pianka pokryta jest materiałem ze sztucznej skóry.

Takie rozwiązanie nie tylko stanowi duży atut wizualny, ale też pomaga utrzymać wózek w czystości, gdyż taki rodzaj tkaniny można szybko i łatwo wyczyścić.

Kompaktowość i szybkość składania

Wózek dziecięcy Mima Xari 3w1 składa się intuicyjnie i szybko. Co najważniejsze, można składać go razem z siedziskiem. Jest to niezwykle istotne szczególnie sytuacjach, kiedy pakujemy się w pośpiechu i szybko musimy włożyć wózek do bagażnika samochodu czy taksówki lub pociągu.

Wymiary po złożeniu z siedziskiem i kołami to tylko 89cm(dł.) x 62cm(szer.) x42cm(wys.). Wózek posiada również dodatkowy zatrzask, zabezpieczający go po złożeniu. Oczywiście jeżeli dysponujemy większą ilością czasu i zależy nam na jeszcze większej oszczędności miejsca, możemy odpiąć od wózka zarówno koła jak i siedzisko.

Bezpieczeństwo dziecka

Wózek wyposażony jest w specjalną wkładkę, która posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Dzięki temu, podczas spaceru każdy rodzic może być pewien, że dziecko przebywa w komfortowej, a przede wszystkim bezpiecznej pozycji.

Komfort rodziców

Mima Xari 3w1 posiada regulowaną toczkę. Jest to niezwykle przydatne, ponieważ każdy z rodziców czy opiekunów może dopasować ją do własnego wzrostu i preferencji. Podczas długich spacerów ważne jest, żeby prowadzenie wózka było przyjemne i wygodne.

Warto również pamiętać, że wycieczki z dzieckiem często wymagają wzięcia ze sobą większej ilości rzeczy. Czasem również zdarza się połączyć spacer z potrzebą zrobienia zakupów.

W takich sytuacjach bardzo przydaje się pojemy kosz w wózku. Przemyślane rozwiązanie w modelu Mima Xari 3w1 oferuje nam aż dwa kosze, dzięki czemu możemy rozdzielić przewożone rzeczy i łatwiej nam znaleźć to, co w danym momencie jest akurat potrzebne.

Tylny kosz posiada dodatkowo worek ze ściągaczem. Oba kosze wyposażone są w pokrywy, dzięki czemu przewożone w nich przedmioty nie ulegną zabrudzeniu.

Design

W wózku Mima Xari 3w1 nie sposób nie zwrócić uwagi na wyjątkowy design, wyróżniający się na tle innych modeli na rynku. Będzie to idealny wybór dla wszystkich ceniących sobie nowoczesność, niebanalną estetykę i minimalizm.

Wózek Mima Xari 3w1 jest połączeniem rozwiązań zapewniających komfort i bezpieczeństwo zarówno dziecku jak i rodzicom. Doceni go każdy, dla kogo ważne są innowacyjne i praktyczne rozwiązania, a także niebanalny i nowoczesny styl, który przyciąga wzrok.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane