Jak rozwijać kreatywność i umiejętności cyfrowe seniorów?

Konferencja „Jak rozwijać kreatywność i umiejętności cyfrowe seniorów?”

Podczas organizowanej w Krakowie przez Fundację Mapa Pasji konferencji „Jak rozwijać kreatywność i umiejętności cyfrowe seniorów?” będzie można dowiedzieć się, jakie są najciekawsze internetowe narzędzia do rozwijania twórczych aktywności wśród seniorów. Eksperci zaprezentują materiały szkoleniowe wypracowane w ciągu dwóch ostatnich lat.
 • Ostatnia aktualizacja: 2023-04-14
 • Szacowany czas czytania: 2 min.
Jak rozwijać kreatywność i umiejętności cyfrowe seniorów? / Konferencja „Jak rozwijać kreatywność i umiejętności cyfrowe seniorów?”

Zainspirują seniorów do kreatywności w sieci

Dlaczego kreatywność jest istotna dla dobrego samopoczucia seniorów? Czy Internet może pomóc w jej rozwijaniu? Z jakich narzędzi on-line może korzystać senior, aby wdrażać swoje twórcze pomysły w życie, a jednocześnie pozostać bezpiecznym w sieci? Na te pytania z pewnością odpowiedzą organizatorzy darmowej konferencji „Jak rozwijać kreatywność i umiejętności cyfrowe seniorów?”, która odbędzie się w Krakowie 26 kwietnia.

Program konferencji

W programie spotkania są m.in. prezentacja nowatorskich materiałów szkoleniowych i kursu e-learningowego. Równie istotne będzie zademonstrowanie platformy edukacyjnej CEDAC - zbioru narzędzi i ćwiczeń dostępnych online oraz Seniortube - internetowej przestrzeni do wymiany doświadczeń pomiędzy seniorami z różnych krajów.

„To internetowe narzędzia, nad którymi przez dwa lata pracowaliśmy wspólnie z partnerami z czterech krajów. Naszym celem było zaproponowanie takich rozwiązań, które byłyby dopasowane do potrzeb starszych uczestników Internetu, a jednocześnie budziły w nich młodzieńczą ciekawość świata, entuzjazm i zapał do działania” - tłumaczy Anna Jarzębska, prezeska Fundacji Mapa Pasji. „Teraz chcemy nie tylko upowszechnić efekty naszej pracy, ale również zachęcić polskich seniorów do ich przetestowania” - dodaje Anna Jarzębska.

W programie kwietniowej konferencji przewidziano również ponadgodzinną sesję dyskusyjną „Otwarta przestrzeń” służącą zdefiniowaniu potrzeb i wyzwań dotyczących edukacji seniorów, a także wspólnemu poszukiwaniu odpowiedzi na nie.

Zgłoszenia na konferencję

Przedstawiciele Fundacji Mapa Pasji zapraszają do uczestnictwa w konferencji wszystkich zainteresowanych seniorów, a także osoby zajmujące się ich edukacją. Udział w konferencji jest bezpłatny. By wziąć w niej udział, należy do 20 kwietnia wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-mrFJ6W-giO8wVQpiSyWLjGmKtgz3QlsVFjDaAZ1FBk3pNA/viewform).

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o przyznaniu miejsca decyduje kolejność zgłoszeń. O przyjęciu na konferencję organizatorzy poinformują drogą mailową najpóźniej do piątku 21 kwietnia.

Uwaga! Osoby zamieszkałe ponad 200 km od Krakowa mogą wnioskować o bezpłatny nocleg dn. 25/26.04.2023.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt: konferencja@mapapasji.pl lub pod nr tel. 783 599 157.

Projekt “Creative educators of digital arts and culture”

Impulsem do organizacji konferencji jest zakończenie realizacji projektu edukacyjnego „Creative educators of digital arts & culture”, dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Jego celem była współpraca 6 partnerów z 5 krajów na rzecz rozwoju innowacyjnego programu edukacji cyfrowej, dzięki któremu seniorzy poznają w bezpieczny sposób zasoby kultury i sztuki dostępne w Internecie, nauczą się korzystać z ciekawych narzędzi dostępnych on-line, rozwiną swoją kreatywność oraz stworzą międzynarodową społeczność gotową dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i osiągnięciami.

Projekt “Creative educators of digital arts & culture” został zrealizowany przez partnerów z 5 krajów:

 • Polska: Fundacja Mapa Pasji (MaPa) i Fundacja Rozwoju przez Całe Życie (FRPCZ),
 • Grecja: AINTEK SYMVOULOI EPICHEIRISEON EFARMOGES YPSILIS TECHNOLOGIAS EKPAIDEFSI ANONYMI ETAIREIA (IDEC),
 • Cypr: Emphasys Centre (Cypr),
 • Portugalia: Associação Rede de Universidades da Terceira Idade (RUTIS),
 • Czechy: Uniwersytet Ostrawski

Konferencja „Jak rozwijać kreatywność i umiejętności cyfrowe seniorów?”,

Kraków 26 kwietnia

 • 9:15 - 10:00 Rejestracja uczestników konferencji
 • 10:00 - 10:15 Powitanie uczestników i otwarcie konferencji
 • 10:15 - 10:45 Działania Fundacji Mapa Pasji na rzecz seniorów (Anna Jarzębska, Krzysztof Florys, Fundacja Mapa Pasji)
 • 10:45 - 11:15 Założenia projektu CEDAC - Kreatywni edukatorzy cyfrowej kultury i sztuki (Anna Jarzębska, Marcin Krotla, Fundacja Mapa Pasji)
 • 11:15-11:30 Przerwa kawowa
 • 11:30-12:00 Prezentacja materiałów szkoleniowych i kursu e-learningowego stworzonego w ramach projektu (Marcin Krotla, Fundacja Mapa Pasji)
 • 12:00-12:30 Prezentacja platformy edukacyjnej CEDAC - zbioru narzędzi i ćwiczeń dostępnych online oraz Seniortube - platformy do wymiany doświadczeń pomiędzy seniorami z różnych krajów (Anna Jarzębska, Fundacja Mapa Pasji)
 • 12:30-13:00 Pytania i dyskusja
 • 13:00-14:00 Obiad
 • 14:00-15:15 Sesja dyskusyjna „Otwarta przestrzeń” - o potrzebach i wyzwaniach dotyczących edukacji seniorów
 • 15:15-15:45 Podsumowanie wyników sesji dyskusyjnej
 • 15:45 - 16:00 Podsumowanie i zamknięcie seminarium

Serwis eDziadkowie.pl obejmuje konferencję patronatem medialnym.

Oceń ten artykuł:

Anna Setlak

Anna Setlak

Redaktorka i copywriterka, absolwentka Wydziału Humanistycznego KUL oraz Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Swoje doświadczenie lingwistyczne wykorzystuje w tworzeniu wartościowych treści, które przekazują wiedzę i tworzą fundament pozytywnych relacji.

Ostatnio dodane