Opaska dla seniora z pomiarem saturacji i temperatury - czy warto?

Jak działa opaska dla seniora z pomiarem saturacji i temperatury?

Czy wiesz, że smartfon nie jest jedynym narzędziem, które umożliwi Ci kontakt z Twoimi rodzicami lub dziadkami? Ba! Nie jest nawet najprostszym urządzeniem, z którego można dzwonić. Coraz więcej opiekunów osób starszych decyduje się podarować swoim bliskim seniorom praktyczne opaski SOS, które sprawdzają się nie tylko jako telefon komórkowy, ale też, dzięki swoim funkcjom, mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo tych, o których chcesz się troszczyć.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2021-11-08
  • Szacowany czas czytania: 1 min.
Opaska dla seniora z pomiarem saturacji i temperatury - czy warto? / Jak działa opaska dla seniora z pomiarem saturacji i temperatury?

Do czego służy inteligentna opaska dla seniora?

Chociaż wydawać by się mogło, że zegarek noszony na nadgarstku nie może być wielofunkcyjnym urządzeniem, nic bardziej mylnego! Model opaski dla seniora Locon Life Plus jest doskonałym przykładem na to, że najnowocześniejsze rozwiązania nie muszą mieć wielkich rozmiarów.

Do czego służy taka opaska? Urządzenie doskonale sprawdza się jako telefon, ponieważ wykonuje i odbiera połączenia. Można z niej wysyłać także krótkie wiadomości głosowe oraz alarmy SOS i została wyposażona w czujnik upadku. Co istotne, jest doskonałą pomocą dla seniorów, którzy chcą mieć zawsze pod ręką narzędzie sprawdzające ich funkcje życiowe: saturację, temperaturę, tętno i ciśnienie.

Jak działa opaska dla seniora z pomiarem saturacji i temperatury?

Obsługa opaski Locon Life Plus jest bardzo prosta - starsza osoba nie będzie miała z tym żadnego problemu. Aby Twoja mama, tata, babcia, czy dziadek wykonali pomiar saturacji, temperatury, tętna, czy ciśnienia, wystarczy, że za pomocą jednego przycisku wybiorą interesujące badanie na ekranie zegarka… i gotowe! Wynik po chwili pojawi się na monitorze.

Aby wykonać lub odebrać połączenie, czy wysłać szybki alarm SOS do opiekuna, również należy użyć tylko jednego przycisku.

Autorska aplikacja do inteligentnej opaski dla seniora

Opaska dla seniora z pomiarem saturacji i temperatury działa z autorską aplikacją Bezpieczna Rodzina. Kiedy zainstalujesz usługę na swoim telefonie:

  • będziesz odbierał natychmiastowe alarmy SOS. Jeśli senior zasłabnie, lub źle się poczuje i naciśnie guzik SOS, na Twój numer telefonu zostanie wysłana wiadomość z informacją, że Twój bliski potrzebuje pomocy oraz z jego dokładną lokalizacją
  • wykonasz zdalnie pomiary i upewnisz się, czy Twój bliski nie ma np. zbyt wysokiego ciśnienia
  • otrzymasz alert, jeśli senior upadnie. Wypadki mogą przydarzyć się każdemu! Informacja o tym, że Twojemu bliskiemu coś się stało, pozwoli Ci na natychmiastową reakcję!
  • możesz lokalizować bliskiego 24/7, a co za tym idzie, sprawdzać, gdzie aktualnie znajduje się senior. Daje Ci to pełnię wiedzy o tym, czy starsza osoba wróciła bezpiecznie do domu, jest na spacerze, czy wizycie lekarskiej
  • udostępniasz lokalizację seniora innym członkom swojej rodziny - także tym, którzy nie korzystają z aplikacji. Jeśli cokolwiek się wydarzy, a Ty nie będziesz w stanie pomóc, mogą zrobić to inni, a wiedza, gdzie dokładnie przebywa starsza osoba, może okazać się kluczowa!

Opaska dla seniora z pomiarem saturacji i temperatury to wygodne narzędzie do zdalnej opieki nad starszą osobą. Na pewno pragniesz być przy swoim bliskim najczęściej jak się da, jednak, jak wiadomo, nie zawsze jest to możliwe. Z Locon Life Plus odległość nie musi stanowić dla Was żadnego problemu - zawsze jesteście w kontakcie. Jeżeli chcesz zapewnić bezpieczeństwo swoim rodzicom lub dziadkom - wypróbuj opaskę Locon Life Plus lub jej prostszą kuzynką Locon Life.

W ten sposób nie tylko więc dbasz o zdrowie bliskiej Ci osoby, ale możesz być z nią w stałym kontakcie i ze spokojem troszczyć się o jej bezpieczeństwo niezależnie od dzielącej Was odległości.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane