Kontrola stanu zdrowia rodziców i dziadków z ich nadgarstka

Zalety opaski SOS dla seniora z pulsometrem

Kto z nas nie martwi się o starszych już rodziców lub dziadków? Niezależnie od tego, czy nasi bliscy są samodzielni, czy wymagają już zaawansowanej opieki, chcemy być dla nich oparciem, a w razie potrzeby przyjść z pomocą najszybciej jak to możliwe. Ponieważ ogromne znaczenie ma stały kontakt, uczymy naszych seniorów obsługi telefonów komórkowych, których użytkowanie, dla starszego pokolenia nie musi być tak oczywiste, jak dla nas.
 • Artykuł reklamowy
 • Ostatnia aktualizacja: 2022-01-13
 • Szacowany czas czytania: 1 min.
Kontrola stanu zdrowia rodziców i dziadków z ich nadgarstka / Zalety opaski SOS dla seniora z pulsometrem

Alternatywą dla smartfonów są dziś inteligentne opaski, które oprócz tego, że wyposażone są w kartę SIM i umożliwiają nawiązanie połączenia, pozwalają także kontrolować podstawowe parametry życiowe naszych bliskich!

Opaska SOS dla osób starszych z pulsometrem

Podstawowe wersje inteligentnych opasek dla seniorów ograniczają się zazwyczaj wyłącznie do możliwości wezwania na pomoc opiekuna — najczęściej przy pomocy guzika SOS. Opaska GPS Locon Life Plus to jednak znacznie więcej niż tylko natychmiastowe powiadomienie bliskich o problemie. Urządzenie umożliwia starszej osobie także sprawdzenie swoich parametrów życiowych! Senior może zmierzyć sobie tętno, ciśnienie, temperaturę, a nawet saturację! Jeśli tylko coś wzbudzi jego niepokój, może z opaski od razu zadzwonić do opiekuna i odpowiednio szybko zaalarmować go o swoim złym samopoczuciu.

Opaska GPS dla seniora z czujnikiem upadku

Oprócz przycisku SOS, czy możliwości wykonania poglądowych pomiarów, opaska GPS dla seniora Locon Life Plus posiada wbudowany czujnik upadku. Jeśli więc Twój bliski ulegnie wypadkowi, przewróci się, zemdleje, czy spadnie ze schodów, na Twoim telefonie już po kilku sekundach pojawi się alert. Umożliwi Ci to natychmiastową reakcję, dotarcie do seniora oraz wezwanie na czas odpowiednich służb.

Zalety opaski SOS dla seniora z pulsometrem

Opaska Locon Life Plus wyposażona jest w kartę SIM, z powodzeniem sprawdza się więc jako wygodny, noszony na nadgarstku telefon, który wykonuje i odbiera połączenia. Oprócz tego:

 • umożliwia wykonanie pomiaru temperatury i saturacji;
 • pozwala na sprawdzenie pulsu i ciśnienia;
 • alarmuje opiekuna o upadku;
 • ma wbudowany przycisk SOS;
 • na ekranie senior z łatwością sprawdzi aktualną datę, godzinę i ilość wykonanych kroków.

Urządzenie daje seniorowi komfort i pewność, że w razie niepokojących objawów, czy wypadku, zawsze może liczyć na szybką reakcję swoich bliskich! Jeżeli bezpieczeństwo osób starszych w Twoim otoczeniu jest dla Ciebie istotne przeczytaj, w jaki sposób dodatkowo o nie zadbasz - z dedykowaną aplikacją BezpiecznaRodzina.

Aplikacja do opaski SOS dla opiekuna

Jeśli opiekujesz się starszą osobą i chcesz być z nią w stałym kontakcie, dedykowana do opaski Locon Life Plus oraz Opaski SOS dla Seniora Locon Life aplikacja BezpiecznaRodzina sprawdzi się doskonale. Dzięki jednej usłudze:

 • lokalizujesz swoich rodziców lub dziadków przez 24/7. Starsza osoba nigdy nie zaginie — jej aktualne lub historyczne miejsce pobytu zawsze możesz sprawdzić na mapie w aplikacji;
 • możesz sprawdzić, jak czuje się Twój bliski. Obecnie w aplikacji dostępna jest możliwość wykonania zdalnego pomiaru ciśnienia i tętna, a już wkrótce możliwe będzie także wykonanie pomiaru saturacji i ciśnienia, całkowicie dyskretnie;
 • jeśli martwi Cię brak kontaktu, możesz skorzystać z nasłuchu otoczenia;
 • odbierasz powiadomienia SOS i alerty o upadku;
 • zawsze wiesz, gdzie jest Twój bliski, czy jest bezpieczny i czy dobrze się czuje.

Opaska SOS to proste w obsłudze narzędzie dla każdego seniora. Urządzenie wraz z aplikacją dają poczucie bezpieczeństwa i gwarantują spokój o tych, o których codziennie chcemy się troszczyć.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane