Idealna lampka nocna do pokoju dziecka - co najlepiej wybrać?

Gdy urządza się pokój dla wnuków, trzeba zadbać o wiele detali. Podstawą są oczywiście właściwie dobrane do wieku i potrzeb malucha meble i dodatki. Równie ważną kwestią pozostaje oświetlenie. Oprócz głównych lamp trzeba jeszcze znaleźć lampki nocne - bardzo przydatne w wielu sytuacjach.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2024-04-22
  • Szacowany czas czytania: 1 min.
Idealna lampka nocna do pokoju dziecka - co najlepiej wybrać? /

Jak wybrać idealne oświetlenie nocne? Jakie lampki mogą sprawdzić się najlepiej w pokoju niemowlaka, a jakie u nieco starszych dzieci? Kilka wskazówek przekażemy poniżej.

Lampka nocna dla dziecka - do czego się przydaje?

Oświetlenie nocne w pokoju najmłodszych pełni kilka funkcji. To uzupełniające źródło światła ułatwiające nocne przemieszczanie się - zarówno dziecka, jak i rodziców, chcących sprawdzić, czy wszystko w porządku u malucha - bez konieczności uruchamiania lampy głównej, która mogłaby podrażnić wzrok nawykły do ciemności.

Tego typu oświetlenie stosuje się także podczas wieczornego czytania - idealnie sprawdza się jako praktyczna lampka zadaniowa. Potrafi ponadto pełnić inną funkcję - odstraszać dziecięcego strachy, by noc przebiegała spokojnie i bez nerwowych wybudzeń.

Idealny model lampki nocnej - co wybrać?

Gdy wybiera się oświetlenie nocne dla dzieci, trzeba zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne. Znacznie istotniejsze jest bezpieczeństwo młodego użytkownika. W przypadku najmłodszych na stoliku nocnym powinny pojawić się modele zabudowane, nie nagrzewające się i nie pozwalające na bezpośrednie dotknięcie żarówki lub instalacji elektrycznej. Wszystkie elementy muszą być wykonane z materiałów o dużej trwałości, nie zawierających szkodliwych substancji. Dobra lampka nocna daje przyjemnie rozproszone światło, nie prowadzące do efektu oślepienia. Spory wybór takich produktów można znaleźć choćby na stronie: AZzardo.com.pl.

Do najchętniej wybieranych modeli zaliczają się:

  • lampki stołowe,
  • lampy podłogowe,
  • kinkiety.

Dla najmłodszych warto wykorzystać wielofunkcyjne rozwiązania, w których oprócz samej lampki pojawia się pozytywka lub projektor - gwarantuje to jeszcze lepsze wyciszenie i relaks przed snem. Dla starszych dzieci najlepiej wybrać lampki z regulacją wysokości i kąta padania światła. Wówczas oprawa posłuży jako nastrojowe oświetlenie boczne, jak i zapewni warunki do bezpiecznego czytania w łóżku.

Jakie źródła światła do lampek nocnych?

Dobór oświetlenia do sypialni dziecka to nie tylko kwestia oprawy, ale też połączonego z nią źródła światła. Warto stawiać na energooszczędne produkty LED - trwałe, występujące w wielu wariantach, dopasowane do rozmaitych potrzeb.

Lampki nocne powinny emitować strumień światła do ok. 150-250 lumenów (w zależności od funkcji), co zupełnie wystarcza, by zapewnić komfortowe warunki w sypialni. Trzeba ponadto zwrócić uwagę na temperaturę barwową. Idealnie sprawdzają się produkty dające światło ciepłe - sprzyja wyciszeniu i pomaga szybciej zasnąć.

Oświetlenie nocne w pokoju dziecięcym - funkcjonalność i dekoracyjność w jednym

Dobre oświetlenie nocne w pokoju dziecka buduje klimat. Wspomaga łatwe zasypianie czy korzystanie z pomieszczenia o każdej porze. To niezmiernie ważny element wyposażenia, z którego zdecydowanie nie można rezygnować. Warto natomiast poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniego rozwiązania, by mieć pewność, że spełni ono oczekiwania małego i dużego użytkownika.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane