Samotni Dziadkowie - gdzie szukać drugiej połówki

Gdzie osoby dojrzałe mogą znaleźć nową miłość?

Związek oparty na szczerych uczuciach, szacunku i zrozumieniu to marzenie każdego z nas. Otwórz się na miłość i dowiedz się, gdzie szukać drugiej połówki w dojrzałym wieku.
 • Ostatnia aktualizacja: 2020-02-28
 • Szacowany czas czytania: 7 min.
Samotni Dziadkowie - gdzie szukać drugiej połówki / Gdzie osoby dojrzałe mogą znaleźć nową miłość?

Miłość w dojrzałym wieku

Człowiek jest istotą stadną i trudno mu być szczęśliwym nie mając przy sobie nikogo bliskiego. Życie jednak pisze różne scenariusze i nie zawsze nasz los jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Czasem w dojrzałym wieku zostajemy sami, a pustka w mieszkaniu coraz bardziej nam doskwiera.

Nawet jeżeli masz dużą rodzinę, a dzieci i wnuki często Cię odwiedzają, możesz czuć się samotny. Oni wracają do swoich domów, a Ty znów zostajesz sam w czterech ścianach. Długie dni ciągną się w nieskończoność, a wieczory w samotności nie napawają optymizmem.

Nie bój się zmian

Jeżeli masz już dość bycia singlem i wiesz, że Twoje życie nabrałoby kolorów u boku właściwej osoby, zacznij działać! Na miłość nigdy nie jest za późno i nawet mając już wnuki można znaleźć uczucie, które doda skrzydeł. Być może nie czujesz się komfortowo myśląc o poznawaniu nowych osób, boisz się odrzucenia i porażki, albo po prostu nie wierzysz że ktoś mógłby się Tobą prawdziwie zainteresować. Odrzuć te negatywne przekonania i otwórz się na zmiany.

Przede wszystkim pozbądź się poczucia wstydu i zażenowania, które mogą Ci towarzyszyć, gdy myślisz o randkowaniu. Pamiętaj, że gdy umówisz się z kimś na kawę, czy wyjście do kina, to po prostu miło spędzisz czas i poszerzysz grono przyjaciół.

Twoja rodzina i przyjaciele chcą Twojego szczęścia i na pewno będą Ci kibicować w poszukiwaniach bratniej duszy. Jeżeli jednak spotkasz się z negatywnymi ocenami i komentarzami typu: „jesteś już na to za stary”, „tylko się ośmieszysz”, „ktoś cię oszuka”, po prostu się nimi nie przejmuj. Zasługujesz na miłość i jeżeli chcesz stworzyć szczęśliwy związek, masz do tego prawo w każdym wieku.

Gdzie znajdziesz miłość w dojrzałym wieku?

Szukając miłości możesz postawić na tradycyjne rozwiązania lub zdecydować się na randkowanie przy udziale nowoczesnych technologii.

Portale randkowe

Jak wiele aktywności współczesnego człowieka, również randkowanie przeniosło się do Internetu. Portale randkowe mają miliony użytkowników z całego świata i wiele szczęśliwych par w swoim dorobku.

Szukając bratniej duszy warto założyć konto na jednym z takich portali. Rejestracja w większości z nich jest bezpłatna, jednak ich funkcjonalność bywa wtedy ograniczona. Jeżeli chcesz korzystać z portali bez ograniczeń musisz liczyć się z opłatą abonamentową.

Popularne portale randkowe

W Polsce najpopularniejszy i najbardziej znany jest portal Sympatia, który ma rekomendację wielu zadowolonych użytkowników. Swoje miejsce znajdziesz także na portalu Przeznaczeni.pl, Zapisanisobie.pl, MyDwoje, czy eDarling. Wiele platform nastawionych jest na użytkowników 50+, co ułatwia poszukiwania drugiej połówki w dojrzałym wieku. W sieci znajdziesz kilka rankingów portali randkowych i zapoznasz się z opiniami ich użytkowników. To pozwoli Ci wybrać miejsce w sieci najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom oraz wartościom, którymi kierujesz się w życiu.

W Internecie można znaleźć również portale randkowe, które są skierowane bezpośrednio do osób po 50-tym roku życia. Należą do nich między innymi:

 • swatka.pl
 • razem50plus.pl
 • samotneserca.pl
 • be2.pl
 • polishhearts.co.uk

O czym pamiętać zakładając konto na portalu randkowym?

Gdy zarejestrujesz się na wybranym portalu postaraj się stworzyć ciekawy i niebanalny profil użytkownika, który przyciągnie interesujące osoby. Koniecznie zadbaj o atrakcyjne, eleganckie zdjęcie. Jeżeli takiego nie masz, poproś wnuka lub przyjaciela o pomoc. Ubierz się starannie, zadbaj o fryzurę i koniecznie się uśmiechnij! Takie zdjęcie profilowe zwiększy Twoje szanse na znalezienie bratniej duszy.

Zdjęcie profilowe powinno być wyraźne i odzwierciedlać Twój prawdziwy wygląd! Zdjęcie sprzed lat lub zdjęcie poddane obróbce graficznej nie jest uczciwe wobec innych użytkowników portalu.

Powinieneś także poświęcić trochę czasu na stworzenie opisu, który znajdzie się na Twoim profilu. Opisz siebie, swoje największe zalety i osiągnięcia. Pochwal się też tym, co robisz na co dzień, jakie masz interesujące hobby lub jak lubisz spędzać wolny czas.

W profilu powinieneś też określić pożądane cechy, jakich szukasz u potencjalnych partnerów. Napisz jakie atrybuty, czy cechy charakteru są dla Ciebie niezbędne, a jakie niepożądane. Jeżeli szukasz kogoś wyznającego podobne wartości do Ciebie lub tego samego wyznania, nie zapomnij o tym wspomnieć. Starannie stworzony profil ułatwi Ci znalezienie właściwej osoby i pozwoli na wstępną selekcję osób, które nie są dla Ciebie odpowiednie.

Korzystanie z portali randkowych

Jeżeli jesteś nieśmiały i trudno przychodzi Ci nawiązywanie nowych znajomości, możesz biernie czekać, aż ktoś do Ciebie napisze. Jednak nie zapominaj, że wykazując inicjatywę zwiększasz swoje szanse na miłość! Naucz się korzystać z wyszukiwarki, która podpowie Ci profile pasujące do Twoich preferencji. Obejrzyj je i napisz do osób, które wydadzą Ci się interesujące.

Zanim zdecydujesz się spotkać z wybraną osobą, wymień z nią kilka wiadomości. Poznajcie się bliżej, sprawdź czy nadajecie na tych samych falach. Jeżeli tak, umówcie się na wspólny spacer, czy ciastko w kawiarni.

Zasady bezpiecznego korzystania z portali randkowych

 1. Nie wszystko to, co znajduje się w profilach innych osób jest prawdą. Licz się z tym, że w sieci każdy jest względnie anonimowy i nie koniecznie może mówić prawdę o sobie.
 2. Nigdy nie umawiaj się z obcą osobą sam na sam. Na pierwsze randki wybieraj miejsca publiczne i informuj swoich bliskich gdzie się wybierasz i z kim.
 3. Nigdy nie pomagaj finansowo osobom poznanym w Internecie. Jeżeli nowo poznana osoba prosi Cię o pożyczkę, bo nie ma pieniędzy wskutek wypadku lub innych wydarzeń losowych, uważaj! Prawdopodobnie chce Cię oszukać.
 4. Pamiętaj, że silne uczucia mogą przysłaniać nam prawdziwy obraz rzeczywistości. Jeżeli zarówno Twoi przyjaciele, jak i rodzina mają zastrzeżenia co do uczciwości Twojej nowej sympatii, weź pod uwagę ich obawy. Postaraj się obiektywnie przyjrzeć ich wątpliwościom. Trzeźwe spojrzenie na sytuację może uchronić Cię przed oszustwem.
 5. Uważaj na profile, które posługują się fałszywymi zdjęciami, a także na ludzi którzy nie chcą wysłać swoich fotografii przed spotkaniem. Mogą nie być tym, za kogo się podają.

Aby sprawdzić, czy zdjęcie w profilu interesującej nas osoby jest prawdziwe, możesz użyć opcji „wyszukiwanie obrazem” w wyszukiwarce Google. Wyszukując obraz zdjęciem profilowym danej osoby zobaczysz, czy te obrazy już istnieją w sieci. Może się okazać, że fotografia została wykradziona z profilu znanych osób - aktorów, piosenkarzy, lekarzy.

Poznaj miłość na turnusie rehabilitacyjnym i w sanatorium

Wybierasz się na wczasy lecznicze w sanatorium lub na turnus rehabilitacyjny? Wykorzystaj okazję, aby poznać nowe, interesujące osoby i być może odnaleźć towarzysza na resztę życia!

Zmiana otoczenia, nowe miejsce, relaks i dobre samopoczucie, sprzyjają poszukiwaniu miłości. Podczas pobytu w ośrodku, poznasz wielu nowych ludzi. Wśród kuracjuszy znaleźć się może ktoś, do kogo Twoje serce zabije mocniej. Nie ukrywaj się w pokoju i korzystaj z dodatkowych atrakcji, oferowanych przez ośrodek w którym będziesz mieszkać. Wieczorki zapoznawcze, dancingi, basen czy stołówka, to miejsca w których nie trudno o nowe znajomości.

Pamiętaj, że łatwo o szybsze bicie serca, gdy jesteśmy daleko od domu i codziennych obowiązków. Nie angażuj się całkowicie w znajomość z nowo poznaną osobą i pamiętaj, że test Waszej relacji nastąpi gdy wrócicie do domu. Dopiero wtedy przekonasz się, czy ta relacja ma szansę przetrwać.

Bądź pewny siebie, towarzyski i dużo się uśmiechaj. Miło spędzisz czas z nowymi znajomymi, a gdy ktoś szczególnie przypadnie Ci do gustu, zaproponuj wspólną kolację lub spacer. Poznacie się wtedy bliżej i zobaczysz, czy będziecie chcieli kontynuować znajomość po zakończeniu turnusu.

Z sanatoriów i pobytu na turnusach rehabilitacyjnych możesz skorzystać prywatnie, ponosząc pełną odpłatność za pobyt. Jeżeli chorujesz, zapytaj lekarza o możliwość skierowania na wczasy lecznicze w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Otrzymasz wtedy możliwość wypoczynku bezpłatnie, lub z częściowym zwrotem kosztów.

Wycieczki dla singli

Kochasz podróżować, ale nie zawsze masz z kim zwiedzać świat? Wybierz się na wakacje dla singli! Wakacje dla singli organizowane są przez czołowe biura podróży. To okazja, aby poznawać nowe miejsca i jednocześnie szansa na poznanie nowych przyjaciół, a nawet znalezienie miłości.

Wakacje dla singli są zazwyczaj organizowane z podziałem na grupy wiekowe, co pozwala na lepszą integrację i dostosowanie wycieczki do możliwości i zainteresowań uczestników. Hiszpania, Francja, a może Kraina Wielkich Jezior Mazurskich? Wybierz kierunek, który Cię interesuje i ciesz się wakacjami życia. Towarzyszący Wam animatorzy zapewnią atrakcje, mające na celu zintegrowanie grupy i stworzenie sprzyjających okoliczności do poznania się bliżej. Korzystaj więc ze wszystkich przewidzianych atrakcji i nie unikaj dyskotek, czy gier i zabaw grupowych.

Inne wyjazdy zorganizowane

Jeżeli Twoje oszczędności nie pozwalają na udział w wycieczce organizowanej przez biuro podróży, korzystną opcją będzie znalezienie tańszych ofert wypoczynku grupowego. Fundacje, stowarzyszenia lub kościoły często oferują wyjazdy w niskich cenach, dofinansowując część kosztów wycieczki. Co prawda nie są to typowe wyjazdy dla singli, ale korzysta z nich wiele osób samotnych. Masz więc ogromne szanse na poznanie nowych, ciekawych osób. Bądź sobą, nikogo nie udawaj i daj się poznać ze swojej najlepszej strony. Kto wie, może kolejne wakacje spędzisz ze swoją drugą połówką?

Wiele przedsiębiorców tworzy fundusz świadczeń socjalnych, z którego środków dofinansowuje urlopy, wycieczki i pobyty w sanatorium pracowników oraz emerytów i rencistów zakładu. Zasady przyznawania wsparcia otrzymasz w komórce księgowo - kadrowej.

Skorzystaj z usług profesjonalnego biura matrymonialnego

Jeżeli poważnie myślisz o znalezieniu osoby, z którą spędzisz resztę swojego życia, pomyśl o skorzystaniu z usług profesjonalistów. Biura matrymonialne mogą wydawać się reliktem zamierzchłych czasów, są jednak wciąż bardzo popularne, szczególnie u dojrzałych osób szukających stałych relacji.

Na portalach randkowych nietrudno trafić na osoby, które ukrywają prawdziwy status rodzinny lub zawodowy. Klienci biur matrymonialnych są dokładnie analizowani przez konsultantów, więc trudniej tu o spotkanie oszusta. Konsultanci zajmują się także kojarzeniem par na podstawie różnych kryteriów i nie umawiają klientów, którzy na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują. W ten sposób zaoszczędzisz czas na spotykanie się z nieodpowiednimi osobami. Usługi kojarzenia par nie są jednak tanie i musisz się liczyć ze sporą opłatą miesięczną.

Poproś o pomoc przyjaciół i rodzinę

Umawiając się z nieznajomymi osobami zawsze istnieje ryzyko, że dana osoba nie mówi całej prawdy o sobie. Dobrze zapowiadająca się znajomość może gwałtownie zakończyć się, gdy wyjdzie na jaw nieuregulowana sytuacja rodzinna, problem alkoholowy czy negatywne cechy charakteru.

Dlatego, gdy szukasz swojej drugiej połówki, w pierwszej kolejności zwróć się o pomoc do swoich bliskich. Być może w ich otoczeniu znajduje się ciekawa, uczciwa i samotna osoba, która także szuka miłości. Jeśli tak, zorganizuj domowe przyjęcie lub wyjście na kolację w większym gronie i poznajcie się bliżej.

Samotni dziadkowie - najczęściej zadawane pytania

 1. Jestem wdowcem od ponad 8 lat i czuję, że samotność coraz bardziej mi doskwiera. Chciałbym poznać uczciwą, dobrą kobietę dla której istotne są wartości chrześcijańskie i wiara w Boga. Czy istnieją portale randkowe, które mogą mi pomóc w tych poszukiwaniach?

  W Internecie znajdziesz kilka dużych, chrześcijańskich portali randkowych. Spotkasz tam osoby wyznające podobne wartości do Ciebie. Najbardziej popularne w Polsce są:

  • edarling.pl
  • chrzescijanscysingle.pl
  • singlowanie.pl
  • zapisanisobie.pl
 2. Nazywam się Joanna, mam 60 lat i jestem rozwódką. Dokucza mi życie w pojedynkę, ale mam wątpliwości, czy w moim wieku wypada umawiać się na randki. Mam już przecież wnuki!

  Droga Joanno! To, że jesteś już Babcią nie oznacza, że nie możesz chodzić na randki! Przed Tobą jeszcze wiele lat życia i masz szansę spędzić je u boku bliskiej osoby. Gdy zaczniesz rozglądać się wokół siebie zobaczysz, że nie tylko Ty poszukujesz miłości. Skorzystaj z możliwości, jakie daje Internet i portale randkowe on-line lub udaj się do dobrego biura matrymonialnego w Twoim mieście. Odrzuć krępujące Cię przekonania, że czegoś nie wypada lub jest już na coś za późno. Ciesz się życiem i umawiaj się na randki. Bądź gotowa, aby otworzyć swoje życie na nową miłość. Trzymamy kciuki!

 3. Niedawno zmieniłam miejsce zamieszkania, dzieci i wnuki są daleko, a ja zaczynam odczuwać brak bliskiej osoby u boku. Chciałabym poznać nowych przyjaciół, a może i mężczyznę, z którym na nowo zbuduję swoje życie. Wnuki namawiają mnie na randki przez Internet, wolałabym jednak nie umawiać się z osobami z sieci.

  Jeżeli portale randkowe nie są dla Ciebie, poszukaj miłości biorąc udział w zajęciach zorganizowanych i wydarzeniach kulturalnych! Poszukaj ciekawych miejsc i wydarzeń w swoim mieście. Spędzaj interesująco czas i rozglądaj się za swoją drugą połówką. Nasze propozycje to:

  • kurs tańca dla singli,
  • grupowe lekcje języków obcych,
  • zajęcia zorganizowane na basenie, siłowni, w klubach fitness,
  • spotkania w grupach istniejące przy kościołach, spółdzielniach mieszkaniowych, fundacjach i stowarzyszeniach,
  • szybkie randki organizowane w kawiarniach,
  • potańcówki 50+,
  • kluby i grupy tematyczne (historyczne, szachowe, morsów, rękodzielnicze, nordic walking, chóry i inne zgodne z Twoimi zainteresowaniami,
  • wydarzenia kulturalne w muzeach, kinach, teatrach, galeriach sztuki.

Oceń ten artykuł:

Anna Setlak

Anna Setlak

Redaktorka i copywriterka, absolwentka Wydziału Humanistycznego KUL oraz Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Swoje doświadczenie lingwistyczne wykorzystuje w tworzeniu wartościowych treści, które przekazują wiedzę i tworzą fundament pozytywnych relacji.

Ostatnio dodane