Co to jest Netflix i jak z niego korzystać?

Jak założyć konto w serwisie Netflix, aby korzystać z szerokiej oferty filmów?

Dobry film potrafi przenieść nas na chwilę w inną rzeczywistość. Filmy bawią, dostarczają emocji lub skłaniają do przemyśleń. Nie dziwi więc rosnąca popularność platform VOD czyli wideo na życzenie, które powoli wypierają tradycyjną telewizję. Niekwestionowanym liderem wśród nich jest serwis Netflix. Dzięki naszemu poradnikowi możesz dołączyć do grona jego użytkowników.
 • Ostatnia aktualizacja: 2020-02-04
 • Szacowany czas czytania: 7 min.
Co to jest Netflix i jak z niego korzystać? / Jak założyć konto w serwisie Netflix, aby korzystać z szerokiej oferty filmów?

Filmy i seriale dostępne w Internecie

W latach 90., triumf święciły wypożyczalnie kaset wideo. Aby obejrzeć najnowszy hit, trzeba było zapisać się w kolejkę i cierpliwie czekać na okazję do wypożyczenia kasety. Potem kasety VHS stopniowo ustępowały miejsca nowocześniejszym płytom DVD. Rosnąca popularność Internetu, a co za tym idzie dostępnych w sieci filmów, ostatecznie położyła kres wypożyczalniom wideo, które istnieją już tylko w naszych wspomnieniach.

Dziś nie jesteśmy uzależnieni jedynie od treści oferowanych przez telewizję lub kino. Wiele tytułów, nawet wkrótce po premierze, pojawia się w Internecie. Wybrany film możemy więc obejrzeć w zaciszu własnego domu, na wygodnej kanapie, z filiżanką ciepłej herbaty.

Niestety, większość internetowych serwisów oferuje oglądanie filmów nielegalnie. Filmy są zazwyczaj w kiepskiej jakości, nagrywane za pomocą kamer lub telefonów komórkowych. Nie posiadają też polskiego lektora lub napisów. Jednak przede wszystkim ściągając filmy z nielegalnych źródeł bierzesz udział w procederze kradzieży i narażasz się na odpowiedzialność karną. Ryzykujesz też zainfekowaniem komputera przez wirusy.

Niektóre nielegalne serwisy filmowe będą wymagały od Ciebie wysłania SMS lub wykonania przelewu, abyś miał dostęp do oferowanych tam treści. Nigdy nie rejestruj się na takich stronach i nie wysyłaj SMS-ów na podejrzane numery. W ten sposób możesz stracić swoje oszczędności!

Czym jest Netflix?

Jeżeli chcesz oglądać filmy legalnie i w doskonałej jakości, zdecyduj się na wykupienie abonamentu na jednej z platform VOD. Jedynym z najpopularniejszych dostawców filmów na życzenie jest Netflix. Netflix to wirtualna wypożyczalnia, która za opłatą umożliwia dostęp do filmów, seriali i dokumentów. Niektórych treści, szczególnie doskonałych seriali produkowanych przez Netflix, nie zobaczycie (legalnie) nigdzie indziej.

Netflix zyskał popularność na całym świecie i ma miliony zadowolonych użytkowników. Na jego sukces składa się wiele czynników, takich jak to, że:

 1. oglądasz filmy legalnie,
 2. otrzymujesz treści w doskonałej jakości, w krótkim czasie po premierze,
 3. masz dostęp do oryginalnych, wysokiej jakości produkcji własnych Netflix,
 4. oglądasz filmy bez reklam wtedy, kiedy masz na to ochotę,
 5. masz dostęp do wielu produkcji lokalnych, w Netflix znajdziesz między innymi kino francuskie, włoskie, czy skandynawskie,
 6. serwis jest intuicyjny i praktycznie bezawaryjny.

Aby komfortowo korzystać z Netflix musisz posiadać szybkie, stałe łącze internetowe. Sprawdź w swoim planie taryfowym, czy Twój limit danych umożliwi oglądanie treści bez ograniczeń. Potrzebne będzie Ci także odpowiednie urządzenie do obsługi serwisu: może nim być smartfon, komputer, laptop, SmartTV, nowsze wersje konsoli Xbox lub PlayStation.

Jak założyć konto w serwisie Netflix

Rejestracja na portalu Netflix jest prosta i intuicyjna i nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej. W niespełna kwadrans, po wykonaniu kilku prostych kroków, będziesz mógł cieszyć się oglądaniem filmów na platformie.

Aby zarejestrować się w serwisie Netflix:

 1. Wejdź na stronę www.netflix.com/pl/
 2. Kliknij czerwony przycisk „Zacznij teraz”.
 3. Najpierw wybierz plan, który Cię interesuje. Kliknij przycisk „Zobacz plany” i wybierz opcję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom:
  • plan Podstawowy - umożliwia oglądanie filmów i seriali na jednym odbiorniku jednocześnie. Jeżeli chcesz mieć swobodę w korzystaniu z platformy i oglądać ulubiony serial w salonie, podczas gdy Twój małżonek ogląda film w drugim pokoju - wybierz pakiet Standard lub Premium,
  • plan Standard - umożliwia jednoczesne korzystanie z platformy na dwóch odbiornikach i oferuje treści w jakości HD,
  • plan Premium - umożliwia jednoczesne korzystanie z platformy na czterech odbiornikach i oferuje treści w jakości HD i ultra HD.
 4. Po kliknięciu przycisku „Kontynuuj” będziesz mógł założyć swoje konto za pomocą adresu e-mail i hasła. Pamiętaj - hasło powinno być unikalne i trudne do złamania!
 5. Po założeniu konta kolejnym krokiem będzie wybranie sposobu opłacania abonamentu. Dostępne opcje to: karta kredytowa, karta debetowa, karta przedpłacona, karty podarunkowe Netflix, PayPal, ITunes oraz rozliczenie za pośrednictwem partnera Netflix.
 6. Gdy wybierzesz odpowiadającą Ci formę płatności wpisz swoje dane i kliknij „Rozpocznij członkostwo”. Pamiętaj o podaniu swojego numeru telefonu w odpowiedniej rubryce, będzie on przydatny w razie problemów z korzystania z serwisu.
 7. W kolejnym kroku określ z jakich urządzeń chcesz korzystać. Jeżeli utworzysz więcej niż jeden profil, nadaj imiona użytkownikom. Wpisz je do formularza i kliknij „Kontynuuj”.
 8. Netflix poprosi Cię o wybranie z listy kilku tytułów filmów, które lubisz. Pozwoli to na dopasowanie oferowanych treści do Twoich kinowych preferencji. Gdy dokonasz wyboru, kliknij „Kontynuuj”.
 9. Ostatnim krokiem będzie zweryfikowanie Twojego numeru telefonu. Na Twój numer telefonu dostaniesz SMS z kodem, który musisz wpisać w odpowiednie miejsce. Kliknij „Weryfikuj” i jeżeli wszystko uzupełniłeś prawidłowo, proces tworzenia konta na platformie Netflix zakończy się sukcesem!

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji Netflix. Nie wiążą Cię żadne okresy lojalnościowe, możesz więc anulować dostęp kiedy zechcesz.

Opłata za korzystanie z serwisu Netflix będzie pobierana automatycznie. Zadbaj więc o to, aby na Twoim koncie bankowym lub karcie były wystarczające środki na opłacenie subskrypcji. Jeżeli wolisz rozliczenia gotówkowe możesz kupić kartę podarunkową Netflix i wykorzystać ją do opłacenia abonamentu. Listę sprzedawców kart podarunkowych znajdziesz pod adresem https://www.netflix.com/gift-cards.

Korzystanie z platformy Netflix

Gdy poprawnie przeszedłeś proces zakładania konta możesz już korzystać z Netflix. Początkowo możesz mieć problemy ze znalezieniem tego czego szukasz, ale szybko nauczysz się jak sprawnie poruszać się po serwisie.

Aby zalogować się do serwisu:

 1. Wejdź na stronę www.netflix.com/pl/
 2. Kliknij czerwony przycisk „Zaloguj się”.
 3. W formularzu wpisz swój e-mail, za pomocą którego rejestrowałeś się w serwisie i Twoje hasło. Możesz zaznaczyć okienko „Zapamiętaj mnie”, a Twoje dane logowania zostaną zapamiętane i nie będziesz musiał ich ponownie wpisywać.
 4. Po ponownym kliknięciu „Zaloguj się” możesz korzystać z Netflix.

Pamiętaj, aby używać przycisku wyboru „Zapamiętaj mnie” tylko na osobistym lub zaufanym komputerze. Nigdy nie zaznaczaj tej opcji, jeżeli korzystasz z komputera publicznego np. w bibliotece. W ten sposób uchronisz się przed nieautoryzowanym korzystaniem z Twojego konta Netflix przez obce osoby.

Profile użytkowników w serwisie Netflix

Jeżeli chcesz korzystać z serwisu Netflix wraz z innymi domownikami, warto utworzyć oddzielne profile dla każdej osoby. Maksymalnie możesz utworzyć pięć takich profili.

Indywidualne profile użytkownika Netflix umożliwią Ci:

 • oglądanie tego samego serialu przez różnych domowników niezależnie - serwis zapamięta pozycję oglądania każdej osoby,
 • dostosowanie propozycji filmowych do Twoich osobistych preferencji - jeżeli lubisz filmy sensacyjne, a żona woli romanse historyczne, Netflix dla każdego z Was będzie podpowiadał inne filmy, zgodne z Waszymi kinowymi gustami,
 • jeżeli chcesz oglądać filmy po polsku, a Twoja żona woli wersje oryginalne z polskimi napisami, Wasze profile automatycznie zapamiętają te preferencje,
 • w profilach użytkownika będą wyświetlały się obejrzane filmy, do których w każdej chwili będziesz mógł wrócić.

Pamiętaj, że wybierając plan Podstawowy nie możesz korzystać z Netflix w tym samym czasie będąc zalogowanym na różnych profilach! W opcji planu Podstawowego możliwe jest jedynie oglądanie treści na jednym odbiorniku jednocześnie.

Aby utworzyć profil użytkownika:

 1. Zaloguj się do serwisu Netflix.
 2. Kliknij w znak plusa z napisem „Dodaj profil” i nazwij go (na przykład imieniem lub pieszczotliwym pseudonimem współmałżonka).
 3. Jeśli chcesz, do profilu możesz też dodać indywidualny awatar, czyli obrazek profilowy. Kliknij w symbol ołówka i wybierz jeden z proponowanych awatarów.
 4. Po zapisaniu zmian profile są już gotowe.

Netflix - profile użytkowników dla dzieci

Profile użytkownika są dobrym rozwiązaniem, jeżeli z Netflix będzie korzystać Twój wnuk. W serwisie nie wszystkie filmy i seriale są odpowiednie dla dzieci i wiele z nich nie powinno być oglądanych przez małoletnich podopiecznych. Rolą Dziadków jest dopilnowanie, by treści zawierające przemoc, nagość, wulgarne słownictwo, były niedostępne dla Twojego wnuka, gdy znajduje się pod Twoją opieką. Dlatego rekomendujemy założenie profilu użytkownika z ograniczeniem wiekowym. W ten sposób bezwzględnie uniemożliwisz wnukowi dostęp do niedozwolonych treści.

Gdy z Netflix korzysta Twój nieletni wnuk masz do wyboru dwie opcje:

 1. utworzenie profilu „Kids” czyli dla dzieci (opcja polecana szczególnie dla najmłodszych),
 2. utworzenie profilu z kontrolą rodzicielską i ograniczeniem wiekowym.

Aby utworzyć profil „Kids”:

 1. Tworząc nowy profil, którego będzie używał wnuk, zaznacz pole wyboru „Dziecko”.
 2. W ten sposób na profilu będą wyświetlane jedynie treści dla najmłodszych - bajki, animacje, kino familijne.

Aby utworzyć profil z kontrolą rodzicielską:

 1. Po zalogowaniu do serwisu wejdź w zakładkę „Konto” i wybierz „Zarządzanie profilami”.
 2. Zaznacz profil, który chcesz przeznaczyć dla swojego wnuka i w polu „Dozwolone filmy, seriale i programy” wybierz ograniczenie wiekowe. Do wyboru masz:
  • małe dzieci,
  • starsze dzieci,
  • nastolatkowie,
  • wszystkie grupy wiekowe (w tym dorośli).
 3. Zapisz swój wybór. Twój wnuk będzie mógł oglądać treści odpowiednie dla dzieci i młodzieży w jego wieku.

Oglądanie filmów, seriali i programów na platformie Netflix

Brawo! Założyłeś konto i stworzyłeś potrzebne profile. Możesz w końcu zacząć oglądać ulubione treści kiedy chcesz i gdzie chcesz.

Nawigacja w serwisie jest intuicyjna i na pewno szybko opanujesz arkana poruszania się po platformie. Po zalogowaniu do serwisu Netflix trafisz na stronę główną serwisu. Zobaczysz tam propozycje zaszeregowane według różnych kategorii, które ułatwią Ci znalezienie interesujących filmów lub seriali. Za pomocą strzałek na pilocie poruszaj się w górę i na boki aby przeczytać opisy danych tytułów lub obejrzeć zwiastun. Jeżeli chcesz obejrzeć dany tytuł kliknij w niego. Na stronie głównej nie ma nic ciekawego? Użyj wyszukiwarki i poszukaj konkretnego filmu.

Netflix umożliwia ściągnięcie treści na Twój komputer lub inne urządzenie. Pamiętaj jednak, że nie oznacza to, że możesz udostępnić je innym osobom poprzez na przykład wgranie filmu na serwis udostępniający nielegalnie filmy!

Pamiętaj, że masz możliwość oglądania filmów, seriali i dokumentów w kilku opcjach odtwarzania. Możesz wybrać film z lektorem lub zdecydować się na wbudowane napisy, jak również wybrać alternatywną ścieżkę dźwiękową.

Jak zrezygnować z subskrypcji Netflix

Rezygnacja z abonamentu w serwisie jest prosta i przyjazna użytkownikom. Gdy uznasz, że Netflix nie odpowiada Twoim potrzebom, albo będziesz chciał zrezygnować z niego na okres wakacji lub wyjazdu do sanatorium, zrobisz to w kilku prostych krokach.

Aby anulować subskrypcję w serwisie Netflix:

 1. Wejdź na stronę www.netflix.com/pl/
 2. Zaloguj się na swoje konto i znajdź przycisk „Anuluj członkostwo”.
 3. Po potwierdzeniu decyzji, anulowanie subskrypcji nastąpi z końcem okresu rozliczeniowego.

Rezygnując z usług serwisu możesz korzystać z platformy do końca bieżącego okresu rozliczeniowego. Przykładowo, jeżeli założyłeś konto 15 kwietnia, a rezygnujesz z serwisu 30 kwietnia, to Twój okres rozliczeniowy kończy się w dniu 14 maja.

Co ważne, Twoja historia oglądanych filmów, seriali, dokumentów, jak również zapisane preferencje są przechowywane na serwerze Netflix przez kilka miesięcy. Jeżeli w tym czasie zdecydujesz się na odnowienie członkostwa, zachowasz historię swojej kinoteki.

Filmy dostępne na życzenie

Mamy nadzieję, że rejestracja w serwisie Netflix nie sprawiła Ci żadnych kłopotów, a nasz poradnik pomógł Ci przejść przez jej proces szybko i skutecznie. Teraz długie zimowe wieczory umilą Ci kinowe seanse i już nigdy nie ominie Cię odcinek ulubionego serialu.

Korzystanie z serwisu Netflix - najczęściej zadawane pytania

 1. Posiadam aktywne konto w serwisie Netflix z którego korzystam na telewizorze SmartTV. Niedługo wyjeżdżam na wakacje i chciałabym także poza domem oglądać swój ulubiony serial. Jak mogę to zrobić?

  Są dwa rozwiązania tej sytuacji. Jeżeli posiadasz komputer przenośny lub inne urządzenie (laptop, netbook, tablet, a nawet smartfon) i będziesz mieć dostęp do bezpłatnego i stabilnego łącza Internet, to nie musisz się o nic martwić. Swoje ulubione seriale bez przeszkód obejrzysz logując się na platformę Netflix w nowym miejscu. Jednak nie wszędzie bezpłatnie uzyskasz dostęp do Wifi lub oferowana szybkość połączenia internetowego może nie pozwolić na oglądanie serialu bez zakłóceń. Wtedy, zanim wyjedziesz na wakacje, pobierz kilka odcinków swojego ulubionego serialu na dysk twardy w Twoim komputerze.

 2. Czy płatność kartą kredytową w serwisie Netflix jest bezpieczna? Boję się, że ktoś może ukraść moje pieniądze.

  Jednym z najpowszechniejszych metod płatności w Internecie jest płatność kartą kredytową. Płatności takie są bezpieczne przy zachowaniu kilku zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim zwróć uwagę na jakiej stronie internetowej jesteś, czy to na pewno oficjalna strona serwisu Netflix. Adres strony powinien zaczynać się od „https” wraz z widocznym symbolem kłódki. Na swoim urządzeniu powinieneś mieć zainstalowany program antywirusowy, który uchroni Cię przed atakami hakerów. Podczas płacenia kartą nie korzystaj z komputera lub sieci publicznej. Gdy wspomniane środki bezpieczeństwa Cię nie przekonują do korzystania z płatności w Internecie, skorzystaj z opcji płatności za pośrednictwem kart podarunkowych.

Oceń ten artykuł:

Anna Setlak

Anna Setlak

Redaktorka i copywriterka, absolwentka Wydziału Humanistycznego KUL oraz Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Swoje doświadczenie lingwistyczne wykorzystuje w tworzeniu wartościowych treści, które przekazują wiedzę i tworzą fundament pozytywnych relacji.

Ostatnio dodane