Rząd szykuje nowy bon turystyczny - chce ułatwić wyjazdy starszym osobom

Wyjazdy wakacyjne najczęściej kojarzone są z wypoczynkiem nad morzem, a obserwując w tym okresie zakwaterowanie w kurortach i mniejszych miejscowościach wyraźnie zauważalna jest przewaga liczebna rodzin z dziećmi. Dzięki dofinansowaniu rządowego wypoczynku dzieci i młodzieży wiele rodzin skorzystało z możliwości wyjazdu lub zdecydowało się na dłuższy, wakacyjny wyjazd. Pobyt nad morzem w okresie wakacyjnym to atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Jeżeli jesteś seniorem, dowiedz się, czy wprowadzony zostanie bon turystyczny dla osób starszych i jak wybrać miejsce wypoczynku, by odetchnąć od codzienności.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2023-12-05
  • Szacowany czas czytania: 2 min.
Rząd szykuje nowy bon turystyczny - chce ułatwić wyjazdy starszym osobom /

Wyjazd nad morze w wakacje - czy seniorzy otrzymają bon turystyczny?

Jesteś na emeryturze i masz czas na własne przyjemności? To odpowiedni moment, by wypoczywać wśród szumu morskich fal. Spełnij marzenie o beztroskich wakacjach nad morzem, dbając jednocześnie o domowy budżet. Warto zwrócić uwagę na pomysł rządu, w myśl którego ma zostać wprowadzony bon turystyczny dla seniorów. Podobne świadczenie, wypłacane na każde dziecko w rodzinie (wysokość świadczenia: 500 zł) cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dlatego warto być na bieżąco z informacjami krajowymi, śledząc decyzje w tej sprawie. Na chwilę obecną nie mamy informacji, dotyczących wprowadzenia bonów turystycznych dla osób starszych, jednak niezależnie od dodatku warto zacząć planować wyjazd. Doskonała organizacja pozwoli Ci skupić się na wyjeździe i przewidzieć każdą ewentualność. Warto też sprawdzić ofertę ubezpieczeń na Warta.pl, zapewniając sobie spokój i komfort nawet w przypadku konieczności wizyty lekarskiej na wyjeździe.

Od kiedy bon turystyczny dla seniorów?

Obecnie nie obowiązuje świadczenie typu bon turystyczny dla seniorów. Okres przydatności bonów turystycznych, dedykowanym rodzinom z dziećmi minął. Planowane jest wdrożenie bonu turystycznego dla osób starszych. Świadczenie ma przysługiwać seniorom w wysokości około 500 zł. Nie jest wiadome, od kiedy bon turystyczny dla osób starszych ma obowiązywać. Świadczenie może stać się doskonałym pretekstem do wakacyjnego wypoczynku, ale nie warto uzależniać go od tej gratyfikacji. Zaplanuj wyjazd latem nad morze, by cieszyć się słońcem i oddychać powietrzem, nasyconym jodem. Przemyśl najistotniejsze kwestie, takie jak ubezpieczenie nawet do 100 roku życia, by nie stresować się ewentualnymi, nieprzewidzianymi schorzeniami podczas pobytu i na co dzień. 

Wczasy seniora nad morzem - jak wybrać miejsce pobytu?

By wypoczynek nad morzem był udany, warto dopasować miejsce wypoczynku do swoich, indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli jesteś osobą starszą, ceniącą spokój i ciszę, wybierz wypoczynek w małej, nadmorskiej miejscowości, z dala od zgiełku największych kurortów. Zamiast straganów z pamiątkami, przekąskami, kawiarni, restauracji i barów skorzystasz z ciszy, mąconej jedynie przez szum fal, odgłosy fruwających nad plażą mew i nadpływających kutrów rybackich. W tak małych miejscowościach, gdzie nie znajdziesz typowych, nadmorskich atrakcji nie spotkasz tłumów, rodzin z hałasującymi szkrabami, a zamiast tego możesz cieszyć się wyczekiwanym spokojem i ciszą. Skoro masz do wyboru wiele nadmorskich miejscowości, warto skłonić się ku wyjeździe do miejscowości, mającej status uzdrowiskowej. W takich miejscach nietrudno o ofertę zabiegów i rehabilitacji pomocną, gdy chcesz spędzić spokojne wakacje z pełną regeneracją. 

Ułatwienia dla osób starszych - wybierz udane wakacje nad morzem

Bardzo efektowny wystrój to nie wszystko, co powinien posiadać obiekt noclegowy, który wybierzesz na wakacyjny wypoczynek. Zwróć uwagę, by hotel lub pensjonat posiadały wygodne, szerokie przejścia, możliwość wynajęcia pokoju na parterze lub dostęp do windy. Nie pozwól sobie na ulokowanie w pokoju na czwartym piętrze, w budynku bez windy. Zwróć uwagę, czy posiłki, przygotowywane na miejscu są świeże, smaczne i ilościowo odpowiadające potrzebom osób starszych. Obiekt powinien być czysty, zadbany i przytulnie urządzony. Doskonale sprawdza się w nim pomieszczenie integracyjne, wyposażone w gry planszowe, stoły do gry w szachy lub karty. Takie pomieszczenie sprzyja nawiązywaniu relacji z pozostałymi gośćmi. Przed budynkiem powinna być zieleń, a wśród niej urokliwie rozmieszczone ławeczki. Wybierz obiekt, który w cenie wynajmu oferuje pokoje gościnne oraz wyżywienie, aby czas wakacji przeznaczyć na wypoczynek, nie na gotowanie i przygotowywanie pozostałych posiłków. Wybierz lokalizację, która zapewni Ci możliwość wypoczynku przy szumie morskich fal i dobrą bazę wypadową, by pozwiedzać okolicę w przypadku gorszej pogody. 

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane