Pamiątki komunijne dla dzieci - 2 pomysły na prezent dla chrześniaka

Jaką pamiątkę komunijną wybrać dla chrześniaka?

Pierwsza Komunia jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka. I jak każda szczególna uroczystość, wymaga wyjątkowej oprawy. To na Tobie, jako rodzicu chrzestnym, ciąży obowiązek dbania o edukację religijną chrześniaka. Wybierz zatem dla niego pamiątkę komunijną, która Ci w tym pomoże. W naszym artykule przedstawimy Ci 2 sprawdzone propozycje, które doskonale wpisują się w charakter tego wydarzenia.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2022-12-22
  • Szacowany czas czytania: 1 min.
Pamiątki komunijne dla dzieci - 2 pomysły na prezent dla chrześniaka / Jaką pamiątkę komunijną wybrać dla chrześniaka?

Jaką pamiątkę komunijną wybrać dla chrześniaka?

Rodzice chrzestni z reguły obdarowują swoich chrześniaków na Pierwszą Komunię dość dużymi prezentami. Nie bez przyczyny. Ta wyjątkowa uroczystość jest jedyna w swoim rodzaju, a dziecko znajduje się podczas niej w centrum uwagi. W szale zakupów nie zapominaj jednak o tym, co najważniejsze – o celu i charakterze tego wydarzenia. Uzupełnij swój prezent o produkty, które nawiązują do sakralnego wymiaru Pierwszej Komunii, aby podkreślić jej wagę w życiu młodego człowieka.

1. Pismo Święte dla dzieci – pamiątka komunijna na lata

Oczywistym wyborem rodziców chrzestnych jest Pismo Święte. Ten upominek doskonale nawiązuje do charakteru uroczystości i może być samodzielnym podarunkiem lub dodatkiem do większego prezentu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając tę księgę? Przede wszystkim zadbaj o to, aby była dopasowana do wieku dziecka. Dobrym wyborem będzie Biblia w obrazkach, która przypadnie do gustu nawet tym maluchom, które nieszczególnie chętnie sięgają po słowo pisane. Prosta w odbiorze, estetyczna i pobudzająca wyobraźnię, przyciągnie uwagę malucha na długo.

Pamiętaj również o tym, aby spersonalizować swój prezent. Ciekawą propozycję znajdziesz m.in. w kategorii e-sklepu Ps. Dziękuję: https://psdziekuje.pl/podziekowania-prezenty-upominki-komunia-dla-dziecka-komunijnego, który oferuje upominki na każdą okazję. Pięknie wydana Biblia dla dzieci została zapakowana w dekoracyjne pudełko, na którym umieścisz dowolną dedykację. Tym samym chrześniak zachowa Twój prezent i życzenia przez wiele lat.

2. Różaniec – symboliczny prezent z okazji Pierwszej Komunii

Naszym kolejnym pomysłem na pamiątkę komunijną dla dziecka jest różaniec. To religijne akcesorium będzie towarzyszyło Twojemu chrześniakowi przez wiele lat zarówno w dobrych, jak i złych chwilach.

Zdecyduj się na elegancki model zamknięty w dekoracyjnym pudełku i umieść na jego wieczku oraz we wnętrzu dedykację lub wyjątkowe życzenia. Gwarantujemy, że pięknie zapakowany upominek przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym maluchom.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane