Jak wybrać pieluchomajtki? Wybieraj najlepsze produkty dostępne na rynku

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka dużej grupy pacjentów. Dolegliwość ta związana jest nie tylko z wiekiem i osłabianiem się układu moczowego, ale także z szeregiem chorób z jakimi zmagają się pacjenci na całym świecie. Jeszcze do niedawna skazani byli na prymitywne pieluchy, które często były dla nich kłopotliwe i bardzo ograniczały ich codzienne życie. Dziś mamy dostępne do użytku profesjonalne produkty pomagające ludziom zmagającym się z nietrzymaniem moczu, dzięki którym mogą oni wieść normalne życie.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2023-05-26
  • Szacowany czas czytania: 2 min.
Jak wybrać pieluchomajtki? Wybieraj najlepsze produkty dostępne na rynku /

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • na jakie udogodnienia mogą liczyć pacjenci zmagający się z nietrzymaniem moczu
  • nie tylko pieluchomajtki - jakie produkty dla dorosłych oferują producenci bielizny chłonnej
  • czy można uzyskać refundację na pieluchomajtki dla dorosłych
  • dlaczego warto zwrócić uwagę na pieluchomajtki dla dorosłych i inne produkty matki TENA

Problem nietrzymania moczu jest kwestią bardzo wstydliwą. Do tej pory wielu pacjentów ukrywało się w domu, nie wiedząc jak poradzić sobie z tym problemem. Na szczęście na rynku pojawiły się pieluchomajtki dla dorosłych, majtki chłonne, wkładki urologiczne oraz wkładki chłonne marki TENA, które pozwalają wieść normalne życie i znacznie zmniejszają skutki problemu.

Pieluchomajtki - czy to jedyne dobre rozwiązanie dla osób z nietrzymaniem moczu?

Jak już napisaliśmy wcześniej, produkty oferowane osobom mierzącym się z problemem nietrzymania moczu są starannie poszerzane. Dzięki temu osoby te mogą kupić specjalistyczną bieliznę nazywaną pieluchomajtkami o różnym rozmiarze, która pomaga im zmagać się z tym problemem. Pieluchy i pieluchomajtki te są dedykowane zarówno kobietom jak i mężczyznom. Są osobne linie pieluchomajtek dla kobiet i mężczyzn. Możemy je dobrać według rozmiaru do indywidualnych potrzeb pacjenta. Idealnie nadają się zarówno dla pacjentów, którzy są pacjentami chodzącymi i chcą wieść normalne życie, a problem nietrzymania moczu jest jedynym ich zdrowotnym dyskomfortem, ale także doskonale nadają się dla pacjentów niepełnosprawnych oraz pacjentów leżących, którzy do tej pory skazani byli na prymitywne grube pieluchy dla dorosłych. Dzięki temu zarówno pacjenci chodzący jak i leżący mogą w pełni cieszyć się komfortem oferowanych produktów, majtek chłonnych i innych. Warto też pamiętać, że marka TENA systematycznie poszerza asortyment swoich produktów., np. o wkładki anatomiczne czy dodatkowe kosmetyki dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu takie jak chusteczki oczyszczające i kremy, chusteczki i rękawice oczyszczające, a także kremy do pielęgnacji skóry przy nietrzymaniu moczu. To wszystko razem sprawia, że pacjenci mogą nie tylko dbać o swój komfort codziennego życia, ale także na właściwą higienę miejsc intymnych.

Jak dobrać rozmiar pieluchomajtek?

Pieluchomajtki dla dorosłych dzielą się na dwie kategorie: z rzepami (przypominają standardowe pieluchy dla dzieci) i z przylepkami bocznymi – te przypominają majtki chłonne.

Wybierając pieluchomajtki musimy zadbać o to, aby były one odpowiednio dopasowane. Dzięki temu mamy gwarancję, że spełnią one swoje zadanie i nie sprawią nam problemów podczas korzystania z nich. Najważniejszymi parametrami podczas doboru pieluchomajtek jest rozmiar i stopień chłonności.

Rozmiar pieluchomajtek oznaczany jest najczęściej tak samo jak rozmiar zwykłej bielizny. W zależności od obwodu tułowia możemy wybrać rozmiary S, M, L lub XL (czasami mamy do wyboru szerszy zakres rozmiarów). rozmiar musi być dobrany optymalnie. Zbyt duże pieluchomajtki będą miały tendencje do przemakania, a zbyt małe mogą powodować bolesne odparzenia. Aby odpowiednio dobrać pieluchomajtki najlepiej kierować się wielkością tradycyjnej bielizny chorego.

Stopień chłonności pieluchomajtek dla dorosłych zależy od ilości niekontrolowanie wydalonego moczu w przedziale 4 godzin. Wyróżnia się następujące stopnie nietrzymania moczu: kropelkowe (do 50 ml), lekkie (50-100 ml), średnie (100-200 ml).

Szczególnie osoby o ciężkim nietrzymaniu moczu powinny zadbać o odpowiedni rozmiar i stopień chłonności, aby nasze majtki chłonne lub pieluchomajtki dąły nam pełną ochronę.

Dobrze dobrane majtki chłonne sprawiają, że nietrzymanie moczu staje się mało istotnym problemem w codziennym życiu.

Majtki chłonne na nietrzymanie moczu - skorzystaj z oferty marki TENA

Marka TENA jest jedną z najbardziej wiodących marek zajmujących się produkcją pieluchomajtek i innych akcesoriów oraz produktów higienicznych dla osób zmagających się z problemami nietrzymania moczu oraz osób wymagających stałej opieki medycznej. Dzięki szerokiej ofercie zarówno pacjenci leżący jak i pacjenci wciąż aktywni zawodowo i życiowo mogą wybrać z tej oferty coś dla siebie. Ciekawostką może być fakt, że początkowo rozwijana była kobieca linia majtek, a następnie uznano, że również panowie potrzebują fachowej pomocy, więc i dla nich powstała seria produktów.

Każdy z nas, kto chce skutecznie przeciwdziałać nieprzyjemnym skutkom nietrzymania moczu może skorzystać z produktów marki TENA. Produkty te są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Są bardzo chłonne, a także trwale zatrzymują nieprzyjemny zapach co sprawia, że pacjenci w ciągu dnia mogą czuć się całkowicie swobodnie, podobnie jak w trakcie snu. Każdy kto chce sprawdzić jakość produktów marki TENA na własnej skórze może zamówić bezpłatną próbkę z dostawą do domu. Dzięki temu sprawdzi czy oferowane produkty są właśnie dla niego. Następnie produkty te możemy bez problemu kupić w drogeriach i aptekach dopasowując rozmiary pieluchomajtek do naszych indywidualnych potrzeb. Warto też przyjrzeć się bliżej linii kosmetyków marki TENA.

Dodatkowo firma TENA zapewnia pełne wsparcie w realizacji zlecenia na dofinansowanie produktów TENA z bezpłatną dostawą do domu. Wystarczy rozmowa z konsultantem, który udzieli nam wszelkich informacji na ten temat.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z marką TENA.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane