Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wizyty u lekarza?

Kupujesz ubezpieczenie dla dziecka w szkole? Zastanawiasz się, czy w ramach takiej polisy możesz z dzieckiem pójść prywatnie do lekarza? To zależy, jakie ubezpieczenie ma Twoje dziecko. Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.
 • Artykuł reklamowy
 • Ostatnia aktualizacja: 2023-09-07
 • Szacowany czas czytania: 3 min.
Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wizyty u lekarza? /

Podstawowe ubezpieczenie szkolne a wizyta lekarska

Warto wiedzieć, że polisy oferowane naszym dzieciom w szkole na początku września mają zazwyczaj bardzo wąski zakres. Choć są dość przystępne cenowo, to tak naprawdę nie są dostatecznym zabezpieczeniem dla naszych dzieci na wypadek przykrych w skutkach wypadków. 

Z reguły taka standardowe ubezpieczenie szkolne przewiduje odszkodowanie tylko w ramach kilku zdarzeń np. w sytuacji uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia czy śmierci ubezpieczonego. Widzimy więc, że jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie szkolne tego typu, nie pójdziemy z dzieckiem w jego ramach prywatnie do lekarza. Pozostaje nam korzystanie z opieki medycznej, którą przewiduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Kiedy ubezpieczenie szkolne i wizyta u lekarza będzie szła ze sobą w parze? Sprawdźmy.

Indywidualne ubezpieczenie szkolne a wizyta u lekarza

Jeśli interesuje nas taka polisa szkolna, która będzie umożliwiała odbycie wizyty lekarskiej w związku z nieszczęśliwym wypadkiem naszego dziecka, trzeba będzie… po prostu samodzielnie takiego poszukać. Okazuje się bowiem, że ubezpieczenie dziecka w szkole to nie jedyne rozwiązanie. Choć tego typu polisy grupowe cieszą się bardzo dużą popularnością w szkołach i wśród rodziców uczniów, to gdy zgłębimy temat, dotrzemy do ofert różnych towarzystw skierowanych do klientów indywidualnych. Poszukując samodzielnie ubezpieczenia NNW dla dziecka, możemy znaleźć takie, które będzie w 100% odpowiadało potrzebom naszego dziecka.

Opieka lekarska, o której mowa w tym tekście jest zazwyczaj częścią tzw. assistance medycznego. Na czym polega ta forma ubezpieczenia? 

Ubezpieczenie szkolne i wizyta lekarska, czyli parę słów o assistance medycznym 

Trzeba zaznaczyć, że assistance medyczny jest zazwyczaj rozszerzeniem podstawowego ubezpieczenia na życie, a w tym wypadku ubezpieczenia NNW szkolnego. Nie spotkamy go raczej w podstawowej wersji tego rodzaju polis, a możliwość korzystania z takich usług jest dodatkowo płatna. Jaki jest zakres assistance medycznego w ramach ubezpieczeń dla dzieci? Różne towarzystwa mają w swojej ofercie polisy o różnym zakresie. Możemy mówić m.in. o: 

 • dodatkowych wizytach u specjalistów, czyli to, co nas najbardziej interesuje, 
 • wizycie domowej lekarza lub pielęgniarki,
 • zapewnieniu dowozu leków czy wyrobów medycznych, 
 • zagwarantowaniu transportu medycznego,
 • organizacji rehabilitacji, 
 • pokryciu kosztów zakupu sprzętu rehabilitacyjnego,
 • pomocy psychologa,
 • dodatkowych korepetycjach dla dziecka itd.

Czy wiesz, że…

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie kupowane w szkole i indywidualne ubezpieczenie NNW dziecka się nie wykluczają. Wręcz przeciwnie. W wielu przypadkach, jeśli obie polisy obejmują dane zdarzenie, dziecko otrzyma dwa świadczenia. Dlatego, jeśli już ubezpieczyliśmy dziecko w szkole, a zależy nam na prywatnych wizytach u specjalistów po nieszczęśliwych wypadkach dziecka, możemy wykupić dodatkowe ubezpieczenie NNW szkolne. 

Gdzie można kupić ubezpieczenie szkolne, które obejmuje wizyty u lekarza?

W tym miejscu warto polecić specjalną polisę dla dzieci m.in. szkolnych, jaką dla klientów znanej multiagencji CUK Ubezpieczenia przygotowała firma InterRisk. Na temat tego ubezpieczenia NNW szkolnego przeczytasz więcej tu: https://cuk.pl/ubezpieczenia/zycie-i-zdrowie/nnw-dziecka.

Możesz ubezpieczyć dziecko w ramach kilku różnych wariantów. Atutem tego ubezpieczenia jest m.in. fakt, że assistance pod nazwą Assistance Edu Plus z sumą gwarancyjną wynoszącą 5 000 zł jest oferowane w ramach każdego, nawet tego podstawowego pakietu, który kosztuje już niecałe 38 zł, a w sierpniu i wrześniu 2023 r. możesz go kupić w promocyjnej cenie - 32 zł. 

Co obejmuje Assistance Edu Plus? Zapewnia dodatkowe wizyty lekarza, gdy dziecko ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi, a także domowe wizyty pielęgniarki. To nie wszystko. Ten nietypowy assistance, który ma w sobie elementy medycznego, obejmuje również pomoc informatyka, a także indywidualne korepetycje, które pomogą nadrobić zaległości spowodowane nieobecnością w szkole, jeśli dziecko nie będzie do niej chodzić przez co najmniej 7 dni. 

Co jeszcze warto powiedzieć o ubezpieczeniu dziecka w CUK? Ma ono przewagę nad “zwykłymi” ubezpieczeniami grupowymi, oferowanymi w szkole także dlatego, że już w ramach podstawowego pakietu zapewnia ochronę w związku z wyczynowym uprawianiem sportu. Co to oznacza? Twoje dziecko otrzyma odszkodowanie, gdy złamie rękę czy dozna innego nieszczęśliwego wypadku podczas obozu sportowego lub treningu.

Klasyczne ubezpieczenia szkolne zazwyczaj nie obejmują takich sytuacji, a za rozszerzenie polisy o wyczynowe uprawianie sportu trzeba zazwyczaj dopłacać. Ubezpieczenie InterRisk zapewnia ponadto zwrot kosztów nabycia wyrobów medycznych (np. ortez czy kul), a także pokrywa koszty rehabilitacji. W jego ramach zostanie wypłacone także świadczenie za pobyt dziecka w szpitalu. Omawiane ubezpieczenie przewiduje także świadczenie finansowe w związku z pogryzieniem przez zwierzęta, a także ukąszeniami np. przez kleszcza czy innego niebezpiecznego owada. Jeśli dziecko po nieszczęśliwym wypadku będzie wymagało leczenia stomatologicznego, również to pokryje nasza polisa. Wartym uwagi jest także pakiet HejtStop, który zapewnia pomoc psychologa i informatyka w razie, gdy dziecko zostanie zaatakowane w sieci (dotyczy np. cyberbullingu, cybermobbingu, rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w sieci, szantażu).

Ubezpieczenie NNW szkolne oferowane w CUK przewiduje wysokie sumy gwarancyjne. W przypadku najwyższego pakietu mówimy o maksymalnym świadczeniu wynoszącym 240 000 zł za śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Nie można pominąć także dodatku w formie Niezbędnika Świadomego Rodzica, które wiąże się z ubezpieczeniem NNW szkolnym w CUK. To nic innego, jak cykl warsztatów m.in. prowadzonych przez psychologa, trenera personalnego i eksperta ds. Cyberbezpieczeństwa.

Jak widzisz, ubezpieczenie dostępne w CUK jest szeroką formą ochrony Twojego dziecka przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Zapewnia m.in. dodatkowe wizyty u lekarza, a nawet stomatologa, jeśli Twoje dziecko będzie wymagało takiego leczenia po wypadku. Udogodnieniem jest także pomoc domowa pielęgniarki, jeśli Twoje dziecko będzie jej wymagało. 

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane