Polscy silver influencerzy

Najbardziej wpływowe osoby po 50-tym roku życia

Osoby po 50-tym roku życia coraz chętniej aktywnie korzystają z mediów społecznościowych. Dzielą się w Internecie swoim pomysłem na życie, codziennością oraz pasjami. Oto, kim są najbardziej znani silver infleuncerzy i co prezentują w sieci.
 • Ostatnia aktualizacja: 2023-06-16
 • Szacowany czas czytania: 4 min.
Polscy silver influencerzy / Najbardziej wpływowe osoby po 50-tym roku życia

Kim jest influencer?

Jeszcze nie tak dawno wyjątkowa aktywność w social mediach i zarabianie na swoim wizerunku dotyczyło jedynie młodszego pokolenia. Dopiero od niedawna swoją obecność w sieci zaczęły zaznaczać również osoby starsze. Coraz chętniej udzielają się w popularnych mediach oraz sięgają po coraz odważniejsze i nowocześniejsze sposoby na dzielenie się swoimi zainteresowaniami.

Osoby działające w sieci nazywa się influencerami. Influencer to osoba wpływowa, która swoim życiem, sposobem spędzania czasu oraz zainteresowaniami inspiruje inne osoby do większej aktywności lub zmiany swoich nawyków.

Influencer zwykle zdobywa grono odbiorów poprzez popularne kanały w social mediach. Prezentuje treści na własnym blogu, Instagramie, Facebooku oraz YouTubie. Po określonym czasie jest uznawany za eksperta w pewnej dziedzinie, a jego opinia ma duże znaczenie dla zgromadzonych obserwatorów.  Wypracowany wpływ wykorzystują nie tylko do zarażania ludzi swoją pasją. Mogą również promować wypróbowane przez siebie, wysokiej jakości produkty, które polecają swoim obserwatorom i fanom. Na skutek tego, bycie influencerem we współczesnych czasach to nie tylko hobby, ale dla wielu również praca.

Polscy silver influencerzy - lista najbardziej wpływowych osób

Pojęcie „silver influencera” powstało stosunkowo niedawno. Stało się tak na skutek wzrostu aktywności, a tym samym popularności influencerów po 50-tym roku życia. Pierwszy ranking najbardziej wpływowych silver influencerów opublikowano w 2019 roku, a zatem całkiem niedawno. Oto przykłady osób, które się w nim znalazły:

Beata Borucka – Mądra Babcia

Beata Borucka

www.facebook.com/madrababcia
www.madrababcia.pl
www.silvertv.pl

Aktywna, przebojowa, przedsiębiorcza. Autorka zjawiska społecznego o nazwie „babcing”. Swoją energią, charyzmą i pomysłowością zaraża tysiące Polek w wieku 50+. Prowadzi własnego bloga oraz profile na Facebooku i Instagramie, które śledzi ponad 200 000 obserwatorów. Jest również założycielką własnej telewizji internetowej, w której porusza tematy związane ze zdrowiem, urodą oraz aktywnością fizyczną.

Jej książka pod tytułem „Mądra Babcia” podpowiada, jak być Babcią na miarę XXI wieku. Porusza tematy dotyczące odnalezienia się w nowej życiowej roli, jaką jest rola Babci. Przede wszystkim jednak dotyka kwestie budowania dobrych, pozytywnych relacji z wnukami oraz z ich rodzicami.

Jej najnowsza książka „Opowieści ze smakiem” to wyjątkowa podróż, pełna anegdot oraz wspomnień z rodzinnego domu autorki. Jest także skarbnicą wyjątkowych przepisów na babcine dania, które jak żadne inne są pełne smaku i miłości.

Irena Wielocha - kobieta zawsze młoda

Irena Wielocha

https://www.instagram.com/kobieta.zawsze.mloda/
https://www.facebook.com/Kobietazawszemloda/

Kobieta, która jest żywym potwierdzeniem powiedzenia „wiek to tylko liczba”. Regularnie uczęszcza na siłownie lub ćwiczy w domu oraz zdrowo się odżywia. Pokazuje, jak zmiana codziennych nawyków wpływa na sposób postrzegania świata i nasze zdrowie. W swoich social mediach dzieli się urywkami ze swojej codzienności oraz pokazuje, że zdrowym i wysportowanym można być nawet po 60-tce.

Jak sama przyznaje, w jej życiu wiele zmieniło się na skutek wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych oraz regularnych ćwiczeń. Dzięki temu schudła oraz miała więcej siły do życia. Jeśli Ty również chcesz coś zmienić w swoim życiu i sprawić, że będzie bardziej pozytywne, profil Ireny Wielochy na pewno Cię zainspiruje i zmotywuje do działania.

Jan Adamski

Jan Adamski

https://janadamski.eu/
https://www.facebook.com/janadamskiblog

Znawca mody męskiej. Swojego bloga poświęconego tej tematyce prowadzi od 2014 roku. Obecnie jest jednym z bardziej popularnych influencerów modowych, a jego konto na Instagramie obserwuje 30 tysięcy osób. Oprócz porad modowych i inspirujących stylizacji, na swoich kontach porusza również tematy związane z gospodarką i polityką, publikuje zdjęcia i opowieści oraz dzieli się swoją miłością z lat młodości - rockiem progresywnym. Na blogu można również znaleźć wiele wpisów o ptakach, które są kolejną pasją autora.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o modzie męskiej, poznać najnowsze trendy lub zobaczyć inspirujące stylizacje, blog Jana Adamskiego to strona, którą powinieneś odwiedzić w pierwszej kolejności. Sam autor wzbudza wyjątkową sympatię, dlatego nie mamy wątpliwości, że zagościsz na jego stronie na dłużej.

Krystyna Bałakier

Krystyna Bałakier

https://balakier-style.pl/
https://www.instagram.com/balakierkrystyna/

Wrocławianka po 50-tce, która na co dzień pracuje jako stylistka. Swoją pasją i wiedzą dzieli się na blogu, który prowadzi od 2012 roku. Znajdziesz tam nie tylko inspiracje dotyczące sezonowych stylizacji, ale również porady związane z kompletowaniem garderoby w sposób przemyślany i stylowy. Krystyna Bałakier na swoim blogu zamieszcza również praktyczne wskazówki dotyczące świata mody i codziennych stylizacji. Uczy, że po 50-tce również można cieszyć się modą i ubierać stylowo i z pomysłem.

Konto na Instagramie to nie tylko tematyka modowa. Autorka dzieli się urywkami ze swojego życia, które stają się inspiracją dla jej obserwatorów. Co więcej, w 2017 Krystyna Bałakier wydała książkę pt. „Dojrzała elegancja. Modna i piękna w każdym wieku”, w której zawarła praktyczne i ponadczasowe rady dotyczące wyglądu i stylizacji.

Ireneusz Korzeniowski, znany jako Styleman

Ireneusz Korzeniowski

https://styleman.pl/
https://www.facebook.com/stylemanblog/

Ireneusz Korzeniowski należy do grona najbardziej znanych polskich silver influencerów. Jego fotografie pojawiały się również poza siecią i trafiły do magazynów Elle Man, Vogue, czy Esquire. Jak sam mówi, nie przypuszczał, że tak potoczy się jego działalność w sieci. Na początku chciał jedynie dzielić się z innymi swoją pasją, jaką są motoryzacja oraz moda.

Swoją miłość do luksusowych aut oraz motocykli pokazuje na profilach społecznościowych. Nie sposób nie zauważyć, że każde zdjęcie jest bardzo przemyślane, a stylizacja, dopasowana do okoliczności. Jaki jest styl Ireneusza Korzeniowskiego? Przede wszystkim elegancki. Autor bloga styleman.pl często prezentuje dobrze skrojone garnitury i szykowne dodatki, które nadają stylizacjom ciekawego charakteru.

Bloger umiejętnie łączy elegancję z ekstrawagancją i szaleństwem i pokazuje, że stylowy wygląd nie jest ograniczony wiekiem. Na jego blogu oraz profilach w social mediach znajdziesz wiele dowodów na to stwierdzenie i być może nieco się zainspirujesz.

Maria Winiarska

Maria Winiarska

https://www.instagram.com/marysiawiniarska/

Wiele z Was na pewno zna tę twarz. Możecie jednak nie wiedzieć tego, że aktorka została w 2019 roku ogłoszona najpopularniejszą polską silver influencerką. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 100 tysięcy osób. Dzieli się na nim codziennością: publikuje rodzinne fotografie, wspomnienia i ciekawe opowieści z przeszłości. Ponadto, Maria Winiarska dzieli się również z obserwatorami swoimi trickami na codzienną pielęgnację skóry dojrzalej, prezentując nowości oraz najbardziej skuteczne produkty.

Popularność na Instagramie Maria Winiarska zdobyła dzięki córkom, które są równie aktywne w social mediach i stale wspierają mamę w rozwijaniu swojego profilu. One również goszczą na fotografiach pani Marii i chętnie komentują relacje dodawane przez mamę.

Zygmunt Chajzer

Zygmunt Chajzer

https://www.instagram.com/zygmunt_chajzer/

Tej osoby nikomu nie trzeba przedstawiać. Popularny prezenter telewizyjny coraz częściej pojawia się w social mediach. Na swoim profilu zgromadził ponad 40 tysięcy obserwujących. Chętnie dzieli się swoją codziennością, a jego posty są pełne pozytywnej energii oraz humoru.

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor

https://www.instagram.com/katarzyna_dowbor_official/

Kolejna osobowość telewizyjna, która przeniosła swoją popularność także do Internetu. Jej konto na Instagramie cieszy się niebywałym zainteresowaniem. Zgromadziła prawie 90 tysięcy obserwatorów, którzy są wyjątkowo aktywni i chętnie komentują dodawane przez autorkę zdjęcia.

Profil pani Katarzyny to zbiór codziennych momentów - zdjęcia rodziny, zwierząt, do których autorka nie kryje swojej miłości, oraz relacje z aktywności zawodowej. Profil bardzo przyjemnie się śledzi z uwagi na poczucie humoru pani Katarzyny oraz dystans do siebie. Jeśli chcesz poprawić sobie humor po ciężkim dniu i nieco się zrelaksować, serdecznie polecamy ten profil.

Elwira Kołodziejczyk

Elwira Kołodziejczyk

https://www.instagram.com/ostatnie_podrygi_50plus/

Pani Elwira to bardzo pozytywna osoba, która na swoim profilu na Instagramie prezentuje swoje zainteresowania i codzienne zajęcia. Znajdziesz tam urocze, domowe kadry, zdjęcia rodzinne, propozycje udanych i smacznych wypieków, przetworów oraz posiłków. Oczywiście nie brakuje również mody. Autorka pokazuje swoje codzienne stylizacje, którymi można się inspirować.

Popularni influncerzy - najczęściej zadawane pytania

 1. Nigdy nie słyszałam o silver influencerach i myślałam, że profile w mediach społecznościowych to domena młodych osób. Czy każdy może zostać influencerem, czy jest to raczej zarezerwowane dla osób już znanych?

  Większość influencerów zaczyna prowadzić swoje konta, będąc nieznanym szerszej liczbie osób. Wyjątkiem są tutaj oczywiście osoby znane z telewizji. Wraz z rozwojem profilu zdobywają coraz więcej obserwujących, a co za tym idzie, rośnie ich popularność. Influencerem może zostać zatem każdy, niekoniecznie osoby publiczne.

 2. Bardzo podoba mi się takie udzielanie w social mediach. Sama chciałabym tego spróbować, ale kompletnie nie wiem jak zacząć.

  Na początku zastanów się nad tym, co chciałabyś publikować na swoim profilu. Czy będzie to tematyka modowa? A może sprawdzone przez Ciebie przepisy kulinarne? Jeśli już wiesz, co chcesz publikować, kolejnym krokiem jest założenie konta na Instagramie lub Facebooku. Pamiętaj, że podstawą w rozwijaniu profilu są dobre zdjęcia. Można je wykonać telefonem. Chcąc udzielać się w mediach społecznościowych, musisz mieć na uwadze, że na początku grono Twoich odbiorców nie będzie zbyt duże. Nie zrażaj się tym jednak, bo tylko regularność i systematyczność sprawi, że Twój profil będzie się rozwijał i zyskiwał coraz więcej odbiorców.

 3. Czy żeby prowadzić taki profil trzeba korzystać ze specjalnych narzędzi i programów? Widzę, że niektórzy infleuncerzy publikują bardzo profesjonalne zdjęcia, niemal przypominające te pojawiające się w gazetach. Chciałabym założyć taki profil, ale obawiam się, że będzie to zbyt skomplikowane.

  Jedyne narzędzie, którego potrzebujesz do prowadzenia profilu w social mediach to komputer oraz aparat lub telefon z dobrym aparatem. Na początku nie będziesz potrzebować żadnych innych narzędzi, ponieważ sama aplikacja daje wiele możliwości edycji zdjęć. Profile najbardziej popularnych influencerów zwykle prowadzone są z pomocą profesjonalnych fotografów oraz są wynikiem kilkuletniej pracy. To właśnie dlatego tak bardzo się wyróżniają. Na początku, tworząc własny profil w social mediach, wystarczą Ci własne umiejętności oraz kreatywność.

Oceń ten artykuł:

Anna Setlak

Anna Setlak

Redaktorka i copywriterka, absolwentka Wydziału Humanistycznego KUL oraz Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Swoje doświadczenie lingwistyczne wykorzystuje w tworzeniu wartościowych treści, które przekazują wiedzę i tworzą fundament pozytywnych relacji.

Ostatnio dodane