Pozbywasz się niechcianych przedmiotów? Skorzystaj z darmowych ogłoszeń!
- Artykuł reklamowy
- Ostatnia aktualizacja: 2024-01-12
- Szacowany czas czytania: 1 min.
Co można sprzedawać na Internecie?
Pozbywanie się niepotrzebnych już w domu przedmiotów może być ciekawą i atrakcyjną formą zarobku. Dodatkowo zadbasz o wolną przestrzeń wokół siebie. Z pomocą przyjdą Ci darmowe ogłoszenia. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, o czym koniecznie musisz pamiętać?
Decydując się na korzystanie z portali, na których możesz umieszczać darmowe ogłoszenia, oszczędzasz mnóstwo czasu. Takie ogłoszenie możesz dodać o dowolnej porze dnia, bez względu na miejsce, w którym aktualnie przebywasz. Co ważne, korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne. Co możesz legalnie i bezproblemowo wystawić na sprzedaż? Między innymi:
- zabawki dziecięce i niepotrzebne już dziecięce akcesoria, np. wózki, łóżeczka;
- motocykle, skutery, auta – jeśli z różnych względów nie chcesz lub nie możesz już z nich korzystać;
- kosiarki, sprzęty i narzędzia ogrodnicze;
- laptopy i inny sprzęt elektroniczny;
- aparaty fotograficzne, kamery wideo;
- AGD, czyli artykuły gospodarstwa domowego;
- naczynia, dekoracje domowe, dodatki wnętrzarskie;
- odzież i obuwie;
- akcesoria sportowe, np. narty, kije do nordic walking, ciężarki;
- książki, płyty;
- instrumenty;
- meble;
- biżuterię;
- antyki i przedmioty kolekcjonerskie, w tym obrazy.
Możesz zatem w krótkim czasie i bez większego wkładu własnego dotrzeć do tysięcy potencjalnie zainteresowanych kupców. Jeśli odpowiednio napiszesz ogłoszenie, możesz liczyć na kontakt sporej liczby osób. Pamiętaj, że ich podstawą jest przedstawienie realnego stanu rzeczy (nie idealizuj, poinformuj o wszelkich wadach przedmiotów) popartego zdjęciami.
Sprzedaż przez Internet a podatek
Do omówienia pozostaje kwestia prawna. Jaki zarobek nie podlega opodatkowaniu? Handel używanymi rzeczami jest obecnie codziennością wielu osób. Nikogo nie dziwi, że od wszelkich pojazdów należy odprowadzić podatek i dokonać wszelkich czynności związanych z wyrejestrowaniem. Jak sytuacja wygląda jednak z innymi przedmiotami, np. ubraniami, domowymi dekoracjami czy instrumentami? Należy wiedzieć, że:
- jeśli sprzedajesz przedmioty szybciej niż 6 miesięcy od momentu ich nabycia, zarobek jest źródłem przychodu;
- jeśli cena sprzedaży przewyższa cenę zakupu, którego dokonałeś, różnica między obiema kwotami stanowi dochód do opodatkowania;
- sprzedaż ruchomości do 1000 zł jest zwolniona z podatku PCC;
- jeśli zawarłeś mniej niż 30 transakcji lub gdy ich łączny przychód nie przekroczył 2 tys. euro, nie podlegają one obowiązkowi raportowania.
Jeśli jednak regularnie sprzedajesz przedmioty i jest to Twoim źródłem dochodu, rozważ otworzenie działalności nierejestrowanej. W sytuacjach, gdy miesięczny przychód nie przekracza 75% minimalnego wynagrodzenia (od lipca do końca 2023 roku wynosi to 2700 zł) możesz prowadzić taką działalność bez konieczności rejestracji.
Oceń ten artykuł:
Przeczytaj również
Ostatnio dodane