Jak wybrać dobry przewijak?

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, należy zaopatrzyć się w wiele tekstyliów, a także funkcjonalnych gadżetów, które ułatwią nam pielęgnację malucha. Do niezbędnych elementów, w jakie przyszli rodzice muszą się wyposażyć, bez wątpienia należy przewijak. Obecnie oferta takich produktów jest zróżnicowana, dzięki czemu możemy znaleźć zarówno modele przeznaczone do montażu na komodzie, jak i na łóżeczku. Wybierając przewijak, warto więc uwzględnić to, w jakiej przestrzeni najczęściej będzie wykorzystywany, a także ile miejsca możemy przeznaczyć na ten produkt. Jak wybrać dobry przewijak?
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2024-02-29
  • Szacowany czas czytania: 1 min.
Jak wybrać dobry przewijak? /

Wymiary przewijaka

Pierwszy aspektem, który warto uwzględnić, wybierając przewijak, są jego wymiary. Obecnie na rynku możemy znaleźć przewijaki różnej wielkości, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do miejsca, w którym zamierzamy zamontować ten element. Najczęściej jednak świeżo upieczeni rodzice stawiają na wersje o wymiarach 50 × 70 cm, które wykonane są z miękkiej i bezpiecznej pianki, a dodatkowo obszyte nieprzemakalnym materiałem. Standardowe wersje przewijaków dostępne są w dwóch rozmiarach, które dopasowane są do łóżeczek dziecięcych o wymiarach 120 × 60 oraz 140 × 70 cm. Pamiętajmy jednak, by wybierając przewijak, brać pod uwagę nie tylko jego rozmiar, ale również to, by dopasować go do wielkości oraz ciężaru dziecka. Jest to istotny aspekt ze względu na jego bezpieczeństwo.

Z jakich materiałów powinien być wykonany przewijak?

Kolejnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru przewijaka, jest materiał, z którego wykonany jest taki produkt. Obecnie na rynku można znaleźć wiele różnych tego typu akcesoriów. Pamiętajmy jednak, że aby zapewnić odpowiedni komfort sobie, a także maluchowi podczas przewijania, warto postawić na produkt najwyższej jakości, który będzie miękki. Wybierajmy więc przewijaki, które posiadają odpowiednie atesty i wykonane są z tkanin z certyfikatem OEKO-TEX Standard 100 w klasie 1, a więc przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu ze skórą niemowląt.

Zazwyczaj przewijaki wykonywane są z miękkiej gąbki, która dopasowuje się do ciała malucha, lecz jest na tyle sprężysta, że zawsze wraca do swojego pierwotnego kształtu. Ważne jest, by przewijak był obszyty nieprzemakalnym materiałem. Najlepiej jeżeli folia również jest atestowana i bezpieczna dla skóry dziecka. Modele obszyte wodoodpornym i odpornym na zabrudzenia materiałem, są łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ wystarczy tylko przetrzeć je wilgotną szmatką.

Jaki model przewijaka wybrać – miękki czy twardy?

Obecnie producenci oferują dwa typy takich akcesoriów, a więc przewijaki twarde oraz miękkie. Te pierwsze wykonane są z desek lub płyt meblowych i mocowane są do łóżeczka, lub komody. Zazwyczaj wyposażone są w specjalne ograniczniki, dzięki czemu świetnie sprawdzają się jako elementy montowane na łóżeczka. Miękkie z kolei należy wykorzystywać wyłącznie na specjalnej półce do przewijania lub innym stabilnym podłożu. Często są specjalnie wyprofilowane, dzięki czemu zapewniają komfort użytkowania. Wybór konkretnego modelu uzależniony od tego czy zamierzamy montować przewijak na łóżeczku, czy też na komodzie lub specjalnym stanowisku do przewijania. Ten aspekt z kolei uzależniony jest od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy. Jeżeli nie mamy zbyt dużo miejsca, wówczas świetnie sprawdzą się przewijaki miękkie, które w każdej chwili można złożyć i schować.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane