Jak dobrać właściwy rozmiar butów Birkenstock dla dzieci?

Kupno butów dla dziecka to nie lada wyzwanie. Obuwie powinno być nie tylko wygodne, ale i dopasowane do potrzeb małych, wciąż kształtujących się stóp. Jak dobrać odpowiedni rozmiar? W naszym poradniku podpowiadamy, o czym pamiętać, kupując buty Birkenstock dla dzieci.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2023-12-08
  • Szacowany czas czytania: 1 min.
Jak dobrać właściwy rozmiar butów Birkenstock dla dzieci? /

Buty Birkenstock dla dzieci - wygodne i uniwersalne

Marka Birkenstock zasłynęła z tworzenia butów, które są ultrawygodne. Obuwie produkowane przez tę firmę jest wyposażone w specjalne wkładki dopasowujące się do kształtu stopy i ułatwiające utrzymanie właściwej postawy ciała. Budowa klapek, sandałów i pozostałych Birkenstocków zapewnia komfort nawet podczas długich zabaw na świeżym powietrzu i wielogodzinnych zajęć w przedszkolu. Obuwie to cechuje też uniwersalność: dzięki prostemu designowi buty pasują do wielu dziecięcych stylizacji.

Buty dziecięce Birkenstock - jak wybrać ich rozmiar?

Zanim kupisz buty dla dziecka, sprawdź, jaki rozmiar będzie dla malucha odpowiedni. Zacznij od zmierzenia długości jego stóp. Pomiary najlepiej wykonaj wieczorem, kiedy naczynia krwionośne są poszerzone, a co za tym idzie - stopy są trochę dłuższe.

Buty dziecięce

Dopasowane dziewczęce sandały - te i pozostałe buty Birkenstock dla dzieci kupisz w sklepie Zdrowy But

Jak zmierzyć dziecięce stopy?

By zmierzyć stopy dziecka, przygotuj flamaster i białą kartkę wielkości A4. Połóż ją na podłodze i przyłóż do niej stopę malucha. Obrysuj ją flamastrem, a potem zmierz długość przy pomocy centymetra lub linijki: od najdalej wysuniętego palca aż do pięty. W ten sam sposób zmierz drugą stopę - to istotne, ponieważ lewa i prawa stopa mogą się między sobą różnić długością. Zanotuj wynik pomiarów.

Jaki rozmiar butów będzie odpowiedni dla dziecka?

Kupując Birkeny w sklepie online, sprawdź tabelę z rozmiarami. Znajdziesz tam informację, który rozmiar będzie odpowiedni dla danej długości stopy - może być ona podana w centymetrach lub milimetrach. Jeśli jedna ze stóp jest dłuższa od drugiej, to do niej dobierz rozmiar obuwia. Pamiętaj też, że buty dziecięce powinny być nieco większe, dlatego wybierz model z zapasem wynoszącym od 0,5 cm do 1 cm.

Dlaczego nie warto kupować dziecku zbyt dużych butów?

Choć stopy malucha szybko rosną, nie wybieraj dla niego za dużych butów! Niewielki zapas, o którym pisaliśmy wyżej, w zupełności wystarczy. Zbyt duże obuwie jest niewygodne i źle wpływa na rozwój stóp dziecka i kształtowanie układu ruchu.

Jaki rozmiar butów będzie odpowiedni dla dziecka?

Sandały i klapki Birkenstock dla dzieci - do szkoły, przedszkola i nie tylko

Jeśli chcesz ułatwić dziecku wypracowanie prawidłowego wzorca chodu, Birkenstocki to buty zdecydowanie godne Twojej uwagi. Dzięki specjalnej konstrukcji pozytywnie wpływają na pracę układu ruchu malucha podczas stawiania kolejnych kroków. Sandały tej marki sprawdzą się jako obuwie do przedszkola lub szkoły, odporne na zmianę temperatur klapki przydadzą się na basenie, a kalosze będą niezastąpione w deszczowe dni.

Chłopięce klapki i sandały Birkenstock

Jak kupić dziecięce buty Birkenstock online?

Wiesz już, jakiej długości są stopy Twojego dziecka, więc kupienie butów przez internet nie powinno sprawić Ci trudności. Znajdź sklep, który oferuje obuwie marki Birkenstock, wyszukaj interesujący Cię model, dobierz odpowiedni rozmiar obuwia, sugerując się tabelą, i złóż zamówienie. Gdy przesyłka dotrze, razem z dzieckiem zmierzcie buty - pamiętaj, że jeśli okażą się one za małe lub za duże, możesz je zwrócić lub wymienić na inny model.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane