Jak dbać o przesuszoną i zaczerwienioną skórę?

Odpowiednia pielęgnacja skóry, zwłaszcza wrażliwej, pomaga zapobiegać występowaniu na niej niechcianych zmian. Liczy się zarówno to, jak dbamy o nią na co dzień, jak i to jak reagujemy na ewentualne podrażnienia, przesuszenia i inne dolegliwości. Co zrobić, by ich uniknąć, i jak sobie z nimi poradzić, jeżeli mimo wszystko się pojawią?
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2023-12-12
  • Szacowany czas czytania: 1 min.
Jak dbać o przesuszoną i zaczerwienioną skórę? /

Dlaczego skóra bywa przesuszona?

Przesuszona skóra jest szorstka w dotyku. Mocno odwodniona staje się również swędząca. Niekiedy też powoduje uczucie kłucia czy pieczenia. Sucha skóra może być wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji, chorób, alergii, zaburzeń hormonalnych, nadmiernego stresu czy zanieczyszczenia powietrza, ale znacznie częściej skłonność do przesuszania się skóry związana jest z uwarunkowaniami genetycznymi. Zimą suchość skóry może powodować zbyt niska wilgotność powietrza panująca w pomieszczeniach, w których spędzamy dużą ilość czasu. Latem zaś – zbyt częsta ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Sucha skóra ma tendencje do tego, by z czasem stawać się cieńszą i jeszcze bardziej podatną na różnego rodzaju uszkodzenia.

Jak zregenerować i nawilżyć przesuszoną skórę?

Sucha skóra wymaga szczególnego podejścia. Należy przywrócić jej właściwy poziom nawilżenia, ale też odżywienia i natłuszczenia. Kosmetykiem wspomagającym regenerację przesuszonej, a nawet zaczerwienionej skóry jest Dermoplasmine® – roślinny balsam w 100% wykonany ze składników pochodzenia naturalnego. W jego składzie znajdziemy:

  • nagietek zwyczajny pochodzący z upraw ekologicznych,
  • babkę zwyczajną (zarówno nagietek, jak i babka wykorzystywane są do produkcji ekstraktu, który jest składnikiem balsamu),
  • masło shea,
  • olej ze słodkich migdałów,
  • żywicę benzosesową,
  • glicerynę,
  • emulgator roślinny.

Jak zregenerować i nawilżyć przesuszoną skórę

Balsam o kompleksowym działaniu

Balsam roślinny Dermoplasmine® przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry: suchej, zniszczonej czy zaczerwienionej. Można nakładać go również na skórę wrażliwą. Kosmetyk regeneruje wysuszoną i popękaną skórę, a także działa ochronnie. Ponadto łagodzi zaczerwienienie, koi przy uczuciu swędzenia i napięcia oraz przyczynia się do odbudowy bariery skórnej. Co ważne, szczególnie w przypadku posiadaczy skóry wrażliwej, produkt jest nieperfumowany, a jego formuła została przetestowana dermatologicznie.

Balsam o kompleksowym działaniu

Jak stosować Dermoplasmine®?

Balsam jest produktem do użytku codziennego. W przypadku wystąpienia podrażnienia grubą warstwę kosmetyku należy nakładać na oczyszczoną wcześniej skórę dwa do trzech razy dziennie. Można używać go zarówno na twarz, jak i na resztę ciała. Pamiętajmy, że składniki stosowane na skórę, wchłaniają się i trafiają do naszego organizmu, dlatego tak istotne jest to, co na nią nakładamy. Kosmetyki wykonane na bazie roślin są więc nie tylko przyjazne dla środowiska naturalnego, lecz także dla nas samych. W odniesieniu do ekologii, warto wiedzieć też, że plastik, z którego wykonana została tubka balsamu Dermoplasmine®, w 50% pochodzi z recyklingu. Natomiast tekturowe opakowanie w 15% składa się z niezdatnej do spożycia skrobi kukurydzianej, a w 40% z odzyskanej tektury.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane