Ile kosztują młodzieżowe obozy w Chorwacji? Co można zwiedzić? Odpowiadamy!

Co zobaczy dziecko podczas obozu w Chorwacji? Czy warto wybrać ten kierunek? Bałkany to coraz popularniejszy wybór młodzieży na wakacyjne wyjazdy. Niskie ceny, piękna pogoda i piaszczyste plaże przyciągają turystów z całego świata. Dowiedz się, ile kosztuje obóz w Chorwacji i czy jest warty swojej ceny.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2023-12-19
  • Szacowany czas czytania: 1 min.
Ile kosztują młodzieżowe obozy w Chorwacji? Co można zwiedzić? Odpowiadamy! /

Chorwacja jest pełna pięknych plaż i malowniczych miasteczek. Stanowi doskonały kierunek zarazem dla osób lubiących aktywny wypoczynek, jak i plażowanie. Otwarci ludzie, pyszne jedzenie i słoneczna pogoda to idealny zestaw na wakacje.

Obozy młodzieżowe z reguły łączą w programie różne rozrywki. Fani zwiedzania mogą wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych czy rejsie wzdłuż wybrzeża. Dla miłośników relaksu również znajdą się zajęcia. W Chorwacji nie ma miejsca na nudę.

Kiedy do Chorwacji jeździ najwięcej młodzieży?

Terminy obozów w Chorwacji najczęściej obejmują lipiec. Jest to miesiąc, kiedy pogoda dopisuje i na wybrzeże zjeżdża młodzież z całej Europy. Temperatura wody w Adriatyku osiąga nawet 24 stopnie! Idealny czas na relaks, kąpiele w morzu i opalanie.

Najbardziej polecane są obozy w Makarskiej. Stanowią dobry wybór dla nastolatków, którzy preferują inne rozrywki niż imprezowanie. Uczestnicy będą mieli dużo okazji do integracji, jednak nie w głośnych klubach i otoczeniu alkoholu, jak to bywa w najpopularniejszych europejskich imprezowniach.

Upał w Chorwacji potrafi dawać się we znaki. Niestety, w okresie szkolnych wakacji trudno go uniknąć. Jeśli twoje dziecko źle reaguje na słońce, pamiętaj o spakowaniu kremu z filtrem i przewiewnych ubrań zakrywających skórę. Warto wybrać turnus obozu na przełomie czerwca i lipca, kiedy lato nie jest w pełnym rozkwicie. Możliwe, że upał będzie wtedy trochę lżejszy.

Ile kosztuje obóz młodzieżowy w Chorwacji?

Jeśli zarezerwujesz termin wystarczająco wcześnie, to w wielu firmach możesz liczyć na zniżkę. Standardowo ceny za kolonie w Chorwacji wynoszą ponad 3000 zł. Wczesna rezerwacja pozwoli ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Na obóz w Chorwacji najlepiej pojechać z biurem podróży Kocham Wakacje.

Na cenę obozu wpływa kilka czynników. Za wyjazd z niektórych miast zapłacisz dodatkowo. Do kosztów należy również doliczyć wycieczki fakultatywne. Warto dać dziecku okazję do zwiedzenia stolicy Chorwacji, znanych wodospadów czy wzięcia udziału w rzecznym raftingu. Oczywiście, nie musi brać udziału w każdej wycieczce. Na uczestników pozostających w hotelu czekają atrakcje zorganizowane przez opiekunów.

Kolonie w Chorwacji – czego się spodziewać?

Wyjazd do Chorwacji to w sporej części (choć nie tylko!) plażowanie. Osoby łaknące sportu mogą zagrać w siatkówkę plażową, wziąć udział w zawodach pływackich czy innych rozgrywkach sportowych. Każdego dnia organizowane są również spacery po malowniczej okolicy.

Warto skorzystać z przynajmniej jednej wycieczki fakultatywnej. Ważnym punktem jest Dubrownik, ale zazwyczaj młodzież najlepiej wspomina wodospady Krka. Od kilku lat kąpiel w nich jest zakazana. Organizatorzy wynagradzają to, zabierając uczestników wycieczki na jedną z najpiękniejszych chorwackich plaż pod koniec dnia.

Wyjazd zorganizowany do Chorwacji to świetny wybór, jeśli twoje dziecko po raz pierwszy jedzie za granicę. Wybierając biuro podróży z wieloletnim doświadczeniem, masz pewność, że będzie w dobrych rękach.

Kadra jest zaznajomiona z obowiązującymi zwyczajami oraz zapewnia dzieciom rozrywkę i umila odpoczynek. W każdym uczestniku zaszczepi miłość do bałkańskich krajobrazów. Twoje dziecko z pewnością wróci z niedosytem, ale szczęśliwe i wypoczęte.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane