Czy warto kupić polisę na życie i zdrowie? 3 najważniejsze powody!
- Artykuł reklamowy
- Ostatnia aktualizacja: 2023-10-29
- Szacowany czas czytania: 2 min.
Co zapewnia polisa na życie i zdrowie?
Jesteś już na emeryturze lub niedługo kończysz swoją aktywność zawodową, zdrowie ci dopisuje i masz wiele planów na przyszłość. To świetnie, że masz takie podejście do życia, ale pomyśl, co się stanie, jeżeli nie wszystko ułoży się tak, jak to teraz planujesz. Żeby przygotować się na nawet najmniej spodziewane zawirowania życiowe i nieszczęśliwe sytuacje, warto wykupić dobrą polisę.
Mając takie ubezpieczenie, możesz liczyć na to (w zależności od jego zakresu, na który się zdecydujesz), że ubezpieczyciel wypłaci ci odszkodowanie:
- gdy poważnie zachorujesz i potrzebne ci będzie dłuższe, droższe i bardziej skomplikowane leczenie;
- kiedy doznasz uszczerbku na zdrowiu na skutek wypadku - nie musi być to wypadek komunikacyjny. Otrzymasz odszkodowanie, gdy np. potkniesz się na ulicy i zwichniesz nogę.
Natomiast twoi bliscy otrzymają pieniądze od ubezpieczyciela po twojej śmierci. Możesz wskazać lub nie, kto będzie beneficjentem odszkodowania. W tej drugiej sytuacji pieniądze będą wypłacone spadkobiercom.
Wsparcie podczas leczenia
Nie ma wątpliwości co do tego, że leczenie słono kosztuje. Mimo refundacji leków i możliwości korzystania z publicznej opieki zdrowotnej może okazać się, że choroba pochłania znaczną część miesięcznych dochodów. Najbardziej uderza to w emerytów, którzy są zwykle w gorszej sytuacji materialnej niż osoby pracujące.
Jeżeli nie chcesz znaleźć się w patowej sytuacji, gdy poważniej zachorujesz, już dziś pomyśl o dobrej polisie na życie. Jeśli będzie miała ona szerszy zakres, to otrzymasz odszkodowanie w przypadku:
- hospitalizacji - za każdy dzień pobytu w szpitalu dostaniesz konkretną kwotę pieniędzy. Może ona być różna w zależności od tego, czy musisz się tam leczyć ze względu na chorobę czy wypadek;
- operacji - po tak poważnym zabiegu chirurgicznym minie nieco czasu nim staniesz na nogi. Istnieje też ryzyko, że będziesz potrzebować droższych leków i specjalnej diety. Bez problemu opłacisz takie wydatki, jeżeli wcześniej zadbasz o polisę na życie;
- poważnie zachorujesz - możesz ubezpieczyć się i na taką ewentualność - w umowie z ubezpieczycielem lub w załączniku do niego będzie wskazana lista chorób, które są związane z wypłatą odszkodowania;
- odniesienie uszczerbku na zdrowiu w wypadku - możesz spaść z drabiny, rozwieszając firany i poważnie się potłuc, lub potknąć się na schodach i połamać żebra. Aby zdarzył się wypadek, wcale nie trzeba wychodzić z domu i być ofiarą wypadku komunikacyjnego. Koszty leczenia i rehabilitacji po niefortunnym upadku mogą być naprawdę wysokie. Nie muszą jednak przejmować się nimi ci, którzy mają wykupioną polisę na zdrowie i życie.
Poduszka bezpieczeństwa finansowego dla najbliższych
Niezależnie od tego, czy jesteś już na emeryturze, czy jeszcze pracujesz, twoje dochody są ważną częścią domowego budżetu. Pomyśl o tym, ile będzie mieć „na życie” twoja druga połówka, kiedy ciebie zabraknie. Być może marzysz też o tym, aby w przyszłości zasponsorować swoim wnukom kursy, studia czy wkład na mieszkanie. Możesz być pewien, że tak będzie, jeżeli wykupisz polisę na życie z wysoką sumą ubezpieczenia.
Możesz się ubezpieczyć na 50, 100 czy 200 tys. złotych. Będzie to kwota, którą po twojej śmierci dostaną twoi najbliżsi. Twoja druga połówka może dzięki tym środkom zyskać czas, aby na nowo poukładać swoje sprawy finansowe i mieć środki na życie. Natomiast twoje dzieci i wnuki otrzymają od ciebie wsparcie na realizację życiowych planów.
Możliwość znalezienia ubezpieczenia dopasowanego do potrzeb seniora
Jeżeli masz 50 czy 60 lat możesz wykupić tradycyjne ubezpieczenie na życie. Możesz też wybrać polisę dla seniora. Na czym ona polega?
To ubezpieczenie, które stanowi finansowe zabezpieczenie dla krewnych starszej osoby - otrzymają oni odkodowanie po jej śmierci. Polisa na życie dla seniora jest też dożywotnia, mimo że jej okres składkowy jest tymczasowy. Ubezpieczony może rozszerzyć także zakres jej ochrony np. ubezpieczyć się na wypadek zachorowania. Jednak w przypadku polisy dla seniora nie ma zbyt wielu opcji modyfikacji umowy. Ubezpieczyciele mają znacznie elastyczniejsze podejście w przypadku tradycyjnych ubezpieczeń na życie.
Jeżeli chcesz porównać wszystkie możliwe opcje, wejdź na www.rankingubezpieczennazycie.pl, skorzystaj z porównywarki polis i wybierz taką, która jest dla ciebie przystępna cenowo i spełnia twoje oczekiwania. Weź pod uwagę, że ubezpieczenie ma wpływ nie tylko na twoje życie, ale także na przyszłość twojej rodziny.
Dlatego nie szukaj wymówek. Ofert towarzystw ubezpieczeniowych jest wiele, dlatego znajdziesz taką, której składka będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Nic nie szkodzi, jeżeli stać cię tylko na najtańszą polisę. Pamiętaj, że nawet najniższe odszkodowanie jest lepsze od żadnego.
Oceń ten artykuł:
Przeczytaj również
Ostatnio dodane