Wakacje zagraniczne z dziećmi

Gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem na wakacje za granicę?

Jeśli dziadkowie i wnuki są ze sobą zżyci, często się widują i czują się dobrze w swoim towarzystwie, nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzili razem część wakacji. Wspólny wyjazd może być niecodzienną przygodą tak dla jednych, jak i dla drugich.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2023-06-16
  • Szacowany czas czytania: 2 min.
Wakacje zagraniczne z dziećmi / Gdzie najlepiej pojechać z dzieckiem na wakacje za granicę?

Wakacje z wnukami – kiedy zabrać wnuki na wakacje

Kiedy zabrać wnuki na wakacje? Trudno określić jednoznacznie ich wiek. Raczej trzeba powiedzieć: gdy będą na to gotowe. Są dzieci, które już jako trzylatki jeżdżą na wakacje z dziadkami, są i takie, które potrzebują więcej czasu, by bez płaczu znieść rozłąkę z mamą i tatą.

Warto też rozważyć opcję wakacji w większym gronie: dziadkowie, rodzice i dzieci. Taki wspólny wyjazd może być wstępem do kolejnych wakacji bez rodziców.

Wakacje z wnukami – o czym warto pamiętać

Droga babciu, drogi dziadku – teraz to wy wychowujecie wasze wnuki. Chociaż na co dzień nie strofujecie ich i ograniczacie się do rozpieszczania, na urlopie musicie połączyć role rodziców i dziadków. Rozpieszczajcie, ale wyznaczajcie granice. Pamiętajcie też o własnych potrzebach, to też wasz urlop i macie prawo wypocząć. Bezwzględnie przestrzegajcie zasad, które ustalili rodzice – dotyczy to zwłaszcza jedzenia słodyczy, oglądania telewizji lub korzystania ze smartfona i chodzenia spać.

Wakacje z wnukami – o czym warto pamiętać

Wakacje z wnukami – gdzie pojechać

Najlepiej tam, gdzie i dziadkowie i wnukowie będą się dobrze bawić. Powinno być ciepło, wygodnie, atrakcyjnie i stosunkowo blisko. W Polsce ciężko będzie znaleźć takie miejsce, bo nawet jak jest wygodnie i atrakcyjnie, to z pogodą bywa różnie. Dlatego lepiej wybrać się za granicę.

Turcja – kraj, który żyje z turystki i potrafi turystów przyjmować iście po królewsku. Nie brak tu luksusowych hoteli, doskonale zagospodarowanych plaż, parków wodnych, rezerwatów i zabytków z okresu Starożytności. W Turcji można równie dobrze rozkoszować się bliskością morza (wiele plaż dostąpiło zaszczytu otrzymania Błękitnej Flagi przyznawanej tylko najczystszym i najlepiej zorganizowanym plażom), jak i uprawiać trekking w górach. Dzieciom na pewno spodoba się w Kapadocji. Można nad nią przelecieć balonem.

Egipt – kojarzy się głównie z zatłoczonym Kairem i stojącymi tuż za nim piramidami. W rzeczywistości nowoczesny, nastawiony na turystów Egipt jest zupełnie inny. W tej chwili najwięcej osób udaje się nad Morze Czerwone do Hurghady i Mars el Alam. To stosunkowo młode i bardzo nowoczesne kurorty pełne luksusowych hoteli, oferujących właściwie wszystkie dostępne udogodnienia. Atrakcją Morza Czerwonego jest rafa koralowa. Można nurkować w jej pobliżu, by podziwiać podwodny świat, nie tylko koralowce, ale też przepływające w pobliżu ryby i żółwie. Spragnieni odrobiny szaleństwa dziadkowie mogą pojeździć quadem po pustyni.

Wyspy Kanaryjskie – dobry wybór przede wszystkim ze względu na klimat. Wyspy Kanaryjskie leżą na Oceanie Atlantyckim. Jest ciepło, ale nie gorąco, oceaniczna bryza stale niesie orzeźwienie.

Wyspy Kanaryjskie urzekają tropikalną, często endemiczną, roślinnością i różnorodnością. Teoretycznie wszystkie leżą blisko siebie, a każda jest inna. Na wakacje z wnukami najlepiej wybrać się na Gran Canarię i Teneryfę – luksusowe hotele i parki tematyczne zapewnią moc atrakcji zarówno juniorom, jak i seniorom.

Wakacje z wnukami – o czym warto pamiętać

Wakacje z wnukami – jak wybrać hotel

Teoretycznie każdy hotel jest tak samo dobry, ale tylko teoretycznie. Oczywiście musi być wygodny, położony blisko plaży, zapewniać posiłki i darmowe leżaki nad basenem, ale to nie wszystko.

Dzieci stale są w ruchu, nadmiar energii muszą gdzieś rozładowywać. Natomiast dziadkowie czasem potrzebują odpocząć, nierzadko mają zwyczaj drzemać po obiedzie. Trzeba więc znaleźć obiekt zdolny te potrzeby pogodzić.

Rezerwując w ITACE wakacje z dziećmi, dostajemy dokładnie to, czego potrzebujemy. Klub Przyjaciół Itaki to animacje dla najmłodszych i opieka nad nimi na terenie hotelu, także w przyhotelowych aquaparkach. Dzieci są pod nadzorem wykwalifikowanych opiekunów, a dziadkowie mogą odpocząć.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane