Przegląd audiobooków dla dzieci w wieku 3 lat

Zapoznawanie dzieci z literaturą to jedna z podstawowych ról każdego rodzica. Rozwijanie literackich zainteresowań wpływa na poziom inteligencji i rozwój osobisty oraz emocjonalny dziecka. Jednak zdarza się, że nasze małe latorośle bywają bardzo oporne, nie chcąc sięgać po piękne, kolorowe książeczki. Nic więc dziwnego, rodzice czy opiekunowie szukają alternatywnych rozwiązań, by zachęcić dziecko do poznania wierszyków czy pięknych, baśniowych opowieści. W związku z tym warto sięgnąć po audiobooki. To wyjątkowe książki w wersji audio dedykowane dla najmłodszych odbiorców, dzięki którym rozbudzimy w dzieciach pasję i zamiłowanie do książek. Jakie wybrać? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2023-07-03
  • Szacowany czas czytania: 2 min.
Przegląd audiobooków dla dzieci w wieku 3 lat /

Opowiastki dla małych uszu

Opowiastki dla małych uszu autorstwa Joanny Wachowiak, to miłe, pełne wdzięku opowiadania o wielu wydarzeniach dnia codziennego, które przytrafiają się każdemu z nas. Są one jednak przedstawione z perspektywy ciekawego świata przedszkolaka, przez co nabierają wyjątkowych kolorów i barw. Nikt nie spodziewałby się, że wyprawa na basen, gra w piłkę z nowo poznanym kolegą, jak również zakładanie butów, może być dla młodego człowieka niezwykle emocjonującym przeżyciem, który zapamięta na długi czas.

Zasypianki na każdy dzień miesiąca

Coraz więcej dzieci potrzebuję dodatkowych bodźców do spokojnego zasypiania. Czasami zwykłe czytanie książek nie jest wystarczającą metodą. W związku z tym rodzice szukają dodatkowych metod na usypianie, a audiobooki dla 3 latka okazują się nieocenioną pomocą. To forma usypiania, która pozwalała także na wyciszenie otaczającego hałasu, co jest dodatkowym plusem, zwłaszcza w przypadku, gdy znajdujemy się z dziećmi poza domem.

Audiobook Zasypianki na każdy dzień miesiąca autorstwa Anny Onichimowskiej, składa się z 31 zasypianek. Każda opowieść posiada swój własny, unikalny klimat, który pozwala co wieczór przenosić się w inny, bajkowy klimat, co pozwala na błogi, spokojny i kolorowy sen. Audiobook za każdym razem jest dla swoich słuchaczy swojego rodzaju niespodzianką, co pozwala na dodatkowe zainteresowanie.

Momotaro, czyli tradycyjna, japońska bajka

Jednym z najciekawszych audiobooków dedykowanych dla dzieci, jest pozycja kryjąca się pod tajemniczą nazwą Momotaro. To japońska, tradycyjna bajka, przedstawiająca ciekawą opowieść o wyjątkowym chłopcu. Słuchowisko uczy małych słuchaczy bohaterstwa, odwagi, jak również umiejętności pokonywania trudności, jakie każdy z nas napotyka w swoim życiu. Nic więc dziwnego, że taka bajka w formie słuchowiska staje się jedną z ulubionych pozycji wielu młodych osób, które chcą być silne i nieustraszone. Co więcej, słuchowisko przeplatane jest przepiękną, wzruszającą, japońską muzyką, a opowieść trzyma małych słuchaczy w napięciu do samego końca.

Hity Maluszka

Hity Maluszka, autorstwa Katarzyny Chudzik-Bazydło, to absolutny "must have" każdego młodego człowieka, który lubi słuchowiska. Pozycja zawiera w sobie zupełnie nowe, oryginalne wykonania powszechnie znanych przez przedszkolaków piosenek. Wśród niezliczonej ilości wielu piosenek odnaleźć można m.in.: "Wlazł kotek na płotek", "Jagódki" i inne. Nowoczesne aranżacje muzyczne pozwalają na niezwykle komfortowy odbiór znanych i lubianych piosenek dla dzieci.

Kołysanki niedzisiejsze

Pozostając w klimacie audiobooków muzycznych, nie sposób nie wspomnieć o pozycji Kołysanki niedzisiejsze, autorstwa Anety Strzeszewskiej. Jeśli Twoje dziecko uwielbia słuchać muzyki tuż przed zaśnięciem, z całą pewnością słuchowisko stanie się jego ulubioną, nieodłączną pozycją każdego dnia. Audiobook zawiera aż 9 mało znanych, ludowych kołysanek, które przedstawiane są młodym odbiorcom w nowoczesnych aranżacjach. Zaznaczyć należy, że stworzony album jest swojego rodzaju pamiętnikiem, hołdem oddanym dla babci autorki, która zawsze śpiewała dla swoich prawnuków wyjątkowe, nieznane kołysanki.

Dlaczego warto wybierać dla naszych dzieci audiobooki?

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o doskonałe skupienie. Wiele osób, już od najmłodszych lat, w związku z ogromną ilością informacji, nie potrafi się skoncentrować oraz wyciszyć. Doskonałej jakości, dopracowane pod każdym względem audiobooki dla 3 latka, to idealne rozwiązanie, dzięki któremu nasze dziecko oderwie się od zgiełku dnia codziennego. Bez względu na miejsce, w którym aktualnie będziemy się znajdować - w komunikacji miejskiej, aucie, dworcu kolejowym, supermarkecie, założenie na uszy dziecka komfortowych, miękkich słuchawek, z których płynąć będą melodyjne opowieści, stanie się doskonałą odskocznią. Co więcej, audiobooki rozwijają także dziecięcą wyobraźnię. Słyszalne słowa przeradzają się w dziecięcym umyśle w obrazy, tworząc barwne historie.

Jak widać, audiobooki dla dzieci to niezwykle bogata, różnorodna gama wielu słuchowisk. Nic więc dziwnego, że każdy odnajdzie dla siebie idealną pozycję. Podaruj swojemu dziecku pasjonującą przygodę z literaturą, i obserwuj, jak rodzi się nowa pasja i zamiłowanie Twojego Malucha. 

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane