$advIdCategory:30$adv1Cat: $adv2Cat: $adv3Cat: $adv4Cat: $adv5Cat:
Jak zaprojektować kącik dla dzieci w ogrodzie - praktyczne wskazówki

Jak zaprojektować kącik dla dzieci w ogrodzie - praktyczne wskazówki

Wypoczynek na świeżym powietrzu to atrakcja dla całej rodziny - zarówno starszych, jak i najmłodszych domowników. Do tego celu przydaje się właściwie zaprojektowana strefa relaksu, a w niej kącik dziecięcy z rozmaitymi atrakcjami.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2024-04-22
  • Szacowany czas czytania: 1 min.
Jak zaprojektować kącik dla dzieci w ogrodzie - praktyczne wskazówki /

Co zrobić, by stworzyć bezpieczne i wygodne miejsce do zabawy dla wnuków w ogrodzie? Jakie wyposażenie w nim ustawić? Kilka uwag na ten temat pojawi się w dzisiejszym artykule.

Planowanie kącika dla dzieci w ogrodzie - gdzie go zlokalizować?

Przestrzeń do zabawy dla najmłodszych w ogrodzie to ważne miejsce, które z jednej strony ma zapewniać radość maluchom, a przy tym dawać ich opiekunom pewność, że podczas nawet najbardziej szalonej zabawy nie grozi pociechom niebezpieczeństwo.

Z tego względu miejsce do gier i zabaw powinno się znaleźć w zacisznej części ogrodu, najlepiej w pewnym oddaleniu od drogi oraz niekoniecznie w bezpośrednim sąsiedztwie działki sąsiada. Zatroszczmy się o to, by było lekko zacienione w naturalny sposób (wysokie drzewa lub krzewy) albo stwórzmy własne zadaszenie (markizy, daszki, parasole). Trzeba również pamiętać o tym, by kącik dziecięcy znajdował się zawsze w zasięgu wzroku opiekunów, nawet jeśli wypoczywają na tarasie lub w altanie ogrodowej.

Jak przygotować teren pod plac zabaw dla najmłodszych - o czym nie można zapomnieć?

Miejsce do zabaw dla najmłodszych dzieci na wolnym powietrzu trzeba dobrze przygotować. Teren powinien być nie tylko zacieniony. Równie ważne jest zatroszczenie się o oczyszczenie przestrzeni. Usuńmy wystające korzenie i kamienie, w miarę możliwości wyrównajmy wszelkie nierówności, by maluchy mogły swobodnie się bawić, biegać czy grać w piłkę.

W pobliżu należy posadzić odpowiednie rośliny. Zdecydowanie nie powinny to być cenne okazy, stanowiące powód do dumy ogrodnika. Szybko bowiem mogłyby ulec poważnym uszkodzeniom, jeśli podczas gry wyląduje na nich piłka lub inna zabawka. Oprócz tego bezwzględnie trzeba unikać roślin trujących lub mogących doprowadzić do zranienia delikatnej skóry dziecka (gatunki z kolcami, cierniami etc.). Dopiero wówczas można zająć się planowaniem wyposażenia ogródka dla maluchów.

Kącik dziecięcy - wyposażenie dla młodszych i nieco starszych pociech

Sprzęty w ogrodowej przestrzeni dla dzieci powinny być zróżnicowane i dopasowane do wieku oraz zainteresowań pociech. Najmłodsi z pewnością pokochają modułowe place zabaw, do znalezienia choćby na stronie Bazkar. Składają się z domków, piaskownic, zjeżdżalni i huśtawek, pozwalając na niemal dowolną konfigurację i personalizację. Rozwiązania zazwyczaj są wyprodukowane z trwałego polipropylenu w pięknych kolorach, odpornego na uszkodzenia i czynniki pogodowe. Warto stawiać na modele. Dzięki temu są bezpieczne dla dzieci, a także długo zachowują optymalne parametry techniczne i piękny wygląd. Dla nieco starszych warto zamontować huśtawki i stworzyć nawet niewielkie boiska do gry w piłkę - chętnie korzystają z nich nawet nastolatkowie.

W co jeszcze wyposażyć kącik dziecięcy? Przydają się skrzynie ogrodowe z tworzyw sztucznych, w których można schować wszystkie zabawki, a także koce lub poduszki. Oprócz tego świetnie sprawdza się stolik i krzesełka, by młode pokolenie mogło wygodnie wypocząć lub zjeść posiłek w ogrodzie.

Miejsce do relaksu dla najmłodszych w ogrodzie - podsumowanie

Dobrze zaprojektowany kącik dla dzieci w ogrodzie musi być przede wszystkim wygodny i bezpieczny. Wpływa na to właściwa lokalizacja, zadbanie o wszystkie detale aranżacji terenu i wyposażenia. A jak prezentują się Wasze ogrody dla najmłodszych?

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane