Łóżko idealne dla seniora - sprawdź, co warto wiedzieć

Wygodne łóżko i materac to podstawa zdrowego, przyjemnego snu. Aby tak było, zarówno łóżko, jak i materac, powinny być dobrane do potrzeb i preferencji użytkowników. W poniższym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając łóżko odpowiednie dla osoby w podeszłym wieku!
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2024-03-22
  • Szacowany czas czytania: 1 min.
Łóżko idealne dla seniora - sprawdź, co warto wiedzieć /

Choć każdy potrzebuje wygodnego łóżka, jest ono szczególnie istotne w przypadku osób w podeszłym wieku i seniorów, którzy często muszą zmagać się z różnego rodzaju dolegliwościami zdrowotnymi. W tym przypadku warto kierować się nie tylko wyglądem czy ceną, ale także innymi parametrami, które będą decydować o komfortowym i bezpiecznym wypoczynku w sypialni. Sprawdź, co warto wiedzieć przed wyborem łóżka idealnego dla seniora!

Wybór łóżka do sypialni osoby starszej

Osoby w podeszłym wieku często spędzają w łóżku jeszcze więcej czasu niż przeciętni, zdrowi użytkownicy. Dlatego wybór łóżka do sypialni seniora jest kwestią wymagającą szczególnie dobrego przemyślenia. Jakie wymagania powinno spełniać takie łóżko i materac?

Odpowiednie wymiary

Jednym z najważniejszych parametrów są wymiary łóżka. Liczy się zarówno szerokość, jak i wysokość. Zbyt wąskie łóżko może być niebezpieczne i zwiększać ryzyko wypadnięcia w trakcie głębokiego snu lub zmiany pozycji. Z kolei łóżko zbyt niskie będzie utrudniać osobie starszej podniesienie się z pozycji siedzącej, obciążając dodatkowo kolana i stawy. Dlatego dla seniorów zaleca się łóżka o wysokości przynajmniej 60-70 cm oraz szerokości minimum 100 lub 120 cm dla singla, natomiast minimum 160 lub 180 cm dla pary.

Komfortowy materac

Materac to kwestia priorytetowa, jeśli chodzi o komfortowy i zdrowy wypoczynek. Dla osób starszych, które mają problemy z kręgosłupem lub często odczuwają bóle karku i pleców, szczególnie polecane są materace sprężynowe kieszeniowe lub bonellowe. Punktowe podparcie każdego odcinka kręgosłupa, jakie zapewnia materac sprężynowy, pozwala zniwelować napięcia i bóle mięśni oraz kręgów, dając możliwość bardziej komfortowego, zdrowego odpoczynku.

W kwestii wyboru materaca do łóżka osoby starszej warto pamiętać, że powinien on być dostosowany także do masy ciała oraz indywidualnych preferencji. Chodzi zarówno o twardość materaca, jak i rodzaj jego wypełnienia. Warto zadbać, aby materac był hipoalergiczny i zapewniał dobrą wentylację powietrza. Będzie wówczas zapobiegał nadmiernemu poceniu i zapewniał maksymalną higienę.

Dodatkowe udogodnienia

Aby maksymalnie dostosować łóżko do potrzeb osoby starszej lub schorowanej, warto przemyśleć kwestię dodatkowych udogodnień, takich jak na przykład regulowany stelaż. Umożliwi on dobranie wygodnej pozycji do wypoczynku, często zalecanej przez samych lekarzy. Zamówienie łóżka z tego typu dodatkowymi funkcjami jest możliwe w sklepie internetowym senpo.pl lub w jednym z wielu salonów Senpo w całej Polsce. Łóżko skrojone na miarę potrzeb seniora to najlepsza odpowiedź na jego problemy ze zdrowiem!

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane