Pokaż swój „Apetyt na życie”. Zgłoś się do Konkursu Flexi.pl

Zasady konkursu „Apetyt na życie”

Flexi.pl pragnie pokazać aktywność i witalność pokolenia 50+, zapraszając jego przedstawicieli do udziału w konkursie „Apetyt na życie”. Życie nie kończy się przecież po pięćdziesiątce. Często dopiero wtedy rozwija się skrzydła i podąża za marzeniami.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2023-04-07
  • Szacowany czas czytania: 3 min.
Pokaż swój „Apetyt na życie”. Zgłoś się do Konkursu Flexi.pl / Zasady konkursu „Apetyt na życie”

„By zielono w głowie mieć”

Portal Flexi.pl organizuje konkurs „Apetyt na życie”. To inicjatywa, której celem jest pokazanie pokolenia 50+ jako ludzi aktywnych, realizujących się w wielu dziedzinach, działających dla różnych społeczności lub spełniających się w pracy, pomimo i wbrew metryce. „Apetyt na życie” to po prostu życie z pasją, która ma wiele twarzy: od górskiej wspinaczki, podróży, tańca, konnej jazdy, angażującego wolontariatu, po wszelkie działania twórcze, jak malarstwo, poezja, rzeźba, fotografia, wyszywanie, sztuka kulinarna, a także praca zawodowa, wykonywana z niesłabnącym zapałem, mimo upływu lat. To też spojrzenie na aktywność, która nie musi mieć wymiaru „hiper”, może być realizowana w domowym zaciszu, bez rozgłosu, ale z „apetytem na życie”.

Do udziału w konkursie Flexi.pl zaprasza przedstawicieli pokolenia 50+, któremu „nie przeszkadza tytuł, wiek i płeć”. A które działa na wszelkich możliwych polach. Portal wraz z Partnerami prosi także społeczności, zakłady pracy i organizacje o propagowanie tej idei wśród osób, które warto pokazać i wyróżnić ze względu na ich działania i osiągnięcia. Chcemy bowiem wspólnie ukazać, jak aktywne jest Pokolenie Flexi, a także wyłonić oraz docenić osoby 50+ (także działające w mikro społecznościach/ grupach /Uniwersytetach Trzeciego Wieku). Wszystkich tych, którzy z pasją wytyczają plany, aktywnie je realizują, działają, pracują, tworzą i spełniają marzenia.

Aby wziąć udział w konkursie, należy nadesłać opis swoich aktywności doświadczeń i przeżyć wraz z ilustrującym je zdjęciem. Z wybranych przez Jury, nagrodzonych i wyróżnionych prac, powstanie niezwykła galeria.

Społeczne tło inicjatywy „Apetyt na życie” Flexi.pl

Konkurs „Apetyt na życie” wpisuje się w społeczną dyskusję o talentach pokolenia 50+, doświadczeniu i zasobach, którymi ono dysponuje. Stereotypowe postrzeganie generacji przez pryzmat metryki i nieotwartości na zmiany (np. niewielkie umiejętności cyfrowe przypisywane Silversom), ostracyzm i wykluczenie są źródłem depresji, samobójstw, powodują odczuwanie braku sensu. Inicjatywa Flexi.pl, podmiotu społecznie odpowiedzialnego, podnosząc temat zmieniających się modeli aktywności, Silver Tsunami i starzenia się społeczeństw, promuje wartość różnorodności wiekowej, dialogu między pokoleniami.

Kategorie i harmonogram konkursu

Zgłoszenia przyjmowane są w kategorii:

Twój „Apetyt na życie”: zgłoszenia osób 50+, które chcą zaprezentować swoje pasje. Organizator przewidział też możliwość uruchomienia kategorii specjalnej wskazanej przez Sponsora. W tym zakresie honorowane będą także zgłoszenia promujące kobiecą aktywność, a także zgłoszenia portretujące unikatową koncepcję, promocję literatury i/lub sztuki oraz szczególne walory dla solidarności pokoleń.

Zgłoszenia mają przedstawiać pasję, ciekawe i niecodzienne inicjatywy, twórczość i wszelką aktywność w formie utrwalonej na fotografii wraz z jej krótkim opisem. Można je nadsyłać od 13.04 do 31.05.2023 r. Weryfikacja zgłoszeń i wyłonienie przez Jury Laureatów i Wyróżnionych konkursu nastąpi w dniach 05.06-07.06.2023.

Galeria nagrodzonych i wyróżnionych fotografii oraz opisów przeżyć uczestników konkursu zostanie zaprezentowana na specjalnej stronie konkursowej 13.06.2023 r. Fotografie zostaną również opublikowane przez media będące partnerami konkursu.

Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody! Wśród 40 nagród znajdują się voucher obejmujący konsultacje rozwojowe, pobyt w hotelu ze SPA dla Laureata i Osoby Towarzyszącej, zaproszenie na sesję zdjęciową, torebka od Projektantki, zestawy produktów naturalnych, komplety książek, upominki, towarzyskie gry literackie.

Zachęcamy Pokolenie Flexi do nadsyłania zgłoszeń. Można to zrobić poprzez formularz na stronie: https://flexi.pl/konkurs-apetyt-na-zycie od 13 kwietnia 2023 r.

Czekamy na Was. Pokażcie swoją moc, pokażcie, że „Apetyt na życie” nigdy nie ustaje i mimo upływu lat, wiele fascynujących rzeczy można i warto robić dla siebie i innych. Aktywność i pasja nie mają jednej recepty, realizowane dla siebie i realizowane z poklaskiem - wszystkie są cenne.

Wydarzenie wspierają:

Ambasadorka Konkursu: Hanna Piekarska, blogerka, stylistka, statystka

Partnerzy inicjatywy:

Sponsorzy Konkursu

Crystallove, Careers-Compass, Wieniawa SPA & WELLNESS, Grace Collection, Ola Miś Fotografia, Mapa Marzeń Karina Sęp, pisarka Elżbieta Sęczykowska, Hebe, Pierwsze Zdania

Partnerzy

Centrum Aktywności Seniorów CAS Gdynia, Centrum Stowarzyszenie Wolontariatu, Dziadkowie Biznesu, Fundacja Diversity.PL, Forum 4 czerwca, Krajowa Izba Domów Opieki KIDO, Fundacja Łódzka Akademia Kobiecości, Fundacja NOVA, Fundacja Parkowisko, Pracodawcy Pomorza, „Redzcy Seniorzy”, Fundacja Senior-Care, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej, UTW APS prowadzony przez Stowarzyszenie PRO-AGE, UTW Lidzbark Warmiński, Fundacja Via Salutis, Fundacja Wiem i Umiem, Dorota Hetmańczyk-Żuchalska, coach kariery, wspiera w procesie szukania i zmiany pracy

Finał konkursu „Apetyt na życie”

Dobiegł końca konkurs Flexi.pl „Apetyt na życie”. Do organizatorów wpłynęło wiele zgłoszeń z całego kraju. Trudno było dokonać wśród nich wyboru, bo wszyscy uczestnicy to wspaniali ludzie, którzy potrafią żyć z pasją.

Celem konkursu było przedstawienie pokolenia 50+ jako ludzi pełnych pasji, podejmujących działania społeczne i zawodowe, aktywnych, spełniających swoje marzenia. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić swoje hobby i zainteresowania na zdjęciach wraz z krótkim opisem. Jury brało pod uwagę kobiecą kreatywność, działalność na rzecz międzypokoleniowego dialogu, promocji nieszablonowych pomysłów oraz propagowania sztuki i literatury. 

Zgłoszenia nadesłały osoby kierujące się w życiu ambicją, chęcią do działania i brakiem zgody na zaszufladkowie. Przesłane prace przedstawiają pasje literackie i artystyczne, sport, nawet w tak niecodziennej formie jak umiejętność władania kilkumetrowym biczem, aktywności społeczne i charytatywne.

Ich wspólnym mianownikiem jest słowo „DZIAŁANIE”, które integruje, buduje relacje, a nie wyklucza. Dzięki niemu ludzie mają siłę przenosić góry, a tej siły potrzeba, aby pokonać złą magię stereotypów, według których osoby dojrzałe są bierne i niezainteresowane współczesnym światem.

Zwycięzcy konkursu

Po długich i burzliwych obradach jury wyłoniło listę laureatów, pośród których znaleźli się:

Małgorzata Pieńkowska, uhonorowana w kategorii Twój „Apetyt na życie” poprzez przyznanie zestawu naturalnych produktów, które składają się z serum, gua sha, jedwabnej opaski na oczy oraz jedwabnej gumki do włosów, ozdobnej torebki od Crystallove.

Monika Kowalczyk, zdobywa zestaw naturalnych produktów, który składa się z serum, gua sha, jedwabnej opaski na oczy oraz jedwabnej gumki do włosów, ozdobnej torebki od Crystallove. Laureatka w kategorii Twój „Apetyt na życie”.

Jolanta Domaradzka-Danielak, do której trafia zestaw naturalnych produktów, który składa się z serum, gua sha, jedwabnej opaski na oczy oraz jedwabnej gumki do włosów, ozdobnej torebki od Crystallove. Nagroda w kategorii Twój „Apetyt na życie”.

Anna Mierkiewicz Kocan, laureatka w kategorii Twój „Apetyt na życie” zdobywa roller do masażu twarzy 3D „Y” z kwarcem różowym od Crystallove. Doceniona także w kategorii specjalnej promującej kobiecą kreatywność, za co odbiera voucher od Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line.

Violetta Pabisiak, laureatka w kategorii Twój „Apetyt na życie”, którą nagrodzono rollerem do masażu twarzy 3D „Y” z kwarcem różowym od Crystallove.

Mirosława Wawrzyniak, doceniona w kategorii Twój „Apetyt na życie”. Laureatce przyznano roller do masażu twarzy 3D „Y” z kwarcem różowym od Crystallove.

Czesława Staniak – laureatka kategorii Twój „Apetyt na życie”, zostaje uhonorowana pakietem 3 konsultacji rozwojowych online z ekspertem rozwoju zawodowego i rynku pracy od Careers-Compass. A w kategorii specjalnej, gdzie nagradzana jest kobieca kreatywność, uzyskuje voucher Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line.

Bożena Mateja, doceniona w kategorii Twój „Apetyt na życie”, otrzymuje voucher na 3-dniowy pobyt w Hotelu Wieniawa Spa & Wellness wraz z wyżywieniem, opcją skorzystania z sauny oraz basenu dla Laureata i Osoby Towarzyszącej (voucher ważny 3 miesiące od dnia wydania), a także zdobywa voucher od Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line w kategorii specjalnej honorującej kobiecą kreatywność.

Małgorzata Skrzypczak, która została uhonorowana w kategorii Twój „Apetyt na życie”. Laureatka otrzymuje torebkę skórzaną marki Grace Collection wraz z książkami pt. „Ubierz (J)Ego” oraz „Ubierz duszę”.

Anna Jakubiec odbierze voucher na 5 zdjęć (w wersji cyfrowej) na sesję rodzinną wykonaną przez Ola Miś – Fotografia (voucher ważny 6 miesięcy od dnia wydania), nagrodę w kategorii Twój „Apetyt na życie”. A w kategorii specjalnej, promującej kobiecą kreatywność, Laureatka otrzymuje voucher od Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie online.

Ryszard Gębczyński, który odbierze zestaw 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń w kategorii Twój „Apetyt na życie”. Laureat zostaje też uhonorowany zestawem gier pt. Towarzyska Gra Literacka „Pierwsze Zdania” w kategorii specjalnej, nagradzającej unikatową koncepcję, promocję literatury i/lub sztuki oraz szczególne walory dla solidarności pokoleń.

Ryszard Kaczmarek, laureat w kategorii Twój „Apetyt na życie”, doceniony poprzez przyznanie zestawu 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń.

Wiesław Wadowski, który otrzymuje zestaw 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń. Nagroda w kategorii Twój „Apetyt na życie”.

Tadeusz Niemiec, doceniony w kategorii Twój „Apetyt na życie”. Laureatowi zostanie wręczony zestaw 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń.

Jacek Sulkowski, uhonorowany zestawem 3 książek („Codziennik / Inspirownik”, „Zeszyt Mapowy” i „Ogarnij zmianę”) od Mapa Marzeń w kategorii Twój „Apetyt na życie” oraz zestawem gier pt. Towarzyska Gra Literacka „Pierwsze Zdania” w kategorii specjalnej promującej unikatową koncepcję, propagowanie literatury i/lub sztuki oraz szczególne walory dla solidarności pokoleń.

Wojciech Okoniewski – laureatowi przyznano nagrodę w postaci zestawu książek pt. „TYBET. W drodze do Kumbum” oraz „MONGOLIA. W poszukiwaniu szamanów” autorstwa Elżbiety Sęczykowskiej. Nagroda w kategorii Twój „Apetyt na życie”.

Albert Neumann, nagrodzony w kategorii Twój „Apetyt na życie”, otrzyma zestaw książek pt. „TYBET. W drodze do Kumbum” oraz „MONGOLIA. W poszukiwaniu szamanów” autorstwa Elżbiety Sęczykowskiej.

Andrzej Zawadzki, laureat w kategorii specjalnej nagradzającej unikatową koncepcję, promocję literatury i/lub sztuki oraz szczególne walory dla solidarności pokoleń, otrzyma zestaw gier pt. Towarzyska Gra Literacka „Pierwsze Zdania”.

Iwona Poręba, do której kierujemy voucher Hebe na zakupy w drogeriach lub w sklepie on-line, jako laureatce w kategorii specjalnej, która honoruje kobiecą kreatywność.

Gratulujemy Laureatom! Nagrodzone prace można obejrzeć na stronie: https://flexi.pl/konkurs-apetyt-na-zycie


Patroni medialni

Express Biznesu, eDziadkowie.pl, Gazeta Senior, Głos Seniora, Kobieta50plus.pl, Kobietapo60.pl, Magazyn Pomorski, My60plus.pl, 60plus.pl, Podlaskisenior.pl, Radio Poznań, SeniorApp, Super Senior Aktywizacja i Komunikacja 60+, Wartoznać.pl

Zapraszamy również do współpracy przy realizacji naszego projektu media oraz firmy, dla których ważne są strategia różnorodności i włączenia, oraz społeczna odpowiedzialność biznesu i budowanie marki w oparciu o te wartości.

O Flexi.pl - organizatorze konkursu „Apetyt na życie”

Flexi.pl inspiruje aktywność w życiu zawodowym i prywatnym. To przestrzeń, którą twórcy konceptu zdiagnozowali jako Pokolenie Flexi - osoby aktywne, poszukujące nowych rozwiązań, a dysponujące bogatym doświadczeniem zawodowym i życiowym. Na portalu można znaleźć: ogłoszenia, bazę doświadczonych specjalistów z możliwością publikacji swoich osiągnięć, do wykorzystania przez działy rekrutacji oraz wiadomości o różnych aktywnościach pozazawodowych, np. kulturalne, edukacyjne, wolontariat. Flexi.pl zawiera także ciekawe treści, materiały wideo, nagrania i wywiady, które pobudzają do aktywności. Portal chce przyczyniać się do budowania świadomości społecznej na temat postępujących zmian demograficznych, wskazując na wartość różnorodności i jej twórczy aspekt, podkreślając potencjał i doświadczenie pokolenia, przecząc negatywnym stereotypom. To one powodują niejednokrotnie wykluczenie ze względu na wiek, zarówno na rynku pracy, jak i w przestrzeni publicznej. Poprzez swoje działania Flexi.pl chce wnosić cenny głos w dyskusji na temat roli Pokolenia, które ma wiele zasług.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane