Na jaką pralkę warto się zdecydować?

Pralka to urządzenie obecne w niemal każdym domu - taki sprzęt ogromnie podnosi komfort codziennego życia. Pozwala oszczędzić mnóstwo czasu i wody, w porównaniu do prania ręcznego. Dlatego warto mieć w domu solidną pralkę, która sprawnie posłuży przez wiele lat. Jednak na rynku dostępnych jest wiele modeli takich urządzeń, a wybór tego właściwego może okazać się sporym wyzwaniem. Na co więc zwrócić uwagę, by zakupić sprzęt dobrany do swoich potrzeb, który będzie bezawaryjnie pracował przez długi czas?
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2022-04-01
  • Szacowany czas czytania: 2 min.
Na jaką pralkę warto się zdecydować? /

Pralki ładowane od góry i od przodu

Wymiary pralki trzeba przede wszystkim dobrać do możliwości fizycznych łazienki.W przypadku mniejszych powierzchni można zdecydować się na modele ładowane od góry, które mają nieraz zaledwie 40 cm szerokości. W niektórych sklepach dostępne są też wersje ładowane z przodu w specjalnym, mniejszym rozmiarze. Wybór małej pralki pozwoli na uzyskanie większej przestrzeni w ciasnej łazience, gdzie każdy wolny centymetr może mieć duże znaczenie.Pralki ładowane od górysprawdzą się również dla osób starszych, dla których wygodniej jest wsadzać ubrania bez potrzeby pochylania się. W dodatku, korzystając z takich modeli, zmniejsza się ryzyko zalania łazienki.

Z koleipralki ładowane od przodu są idealnym rozwiązaniem do bardziej przestrzennych łazienek, które są ustawne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Wówczas można sięgnąć po wersje mieszczące większy wsad, co jest świetnym rozwiązaniem dla dużej rodziny czy wtedy, kiedy w domu są dzieci. W dodatku decydując się napralkę ładowaną od frontu, można ją funkcjonalnie zabudować dookoła, z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni. Co ważne, można też nad nią umieścić półki tuż przy obudowie, co nie byłoby możliwe w przypadku modeli ładowanych od góry.

Energooszczędność i zużycie wody w pralce

Warto miećpralkę energooszczędnąnie tylko z uwagi na niższe comiesięczne rachunki. To ważne również dla środowiska naturalnego i jakości życia w przyszłości. Co więcej - najlepiej też sięgnąć też po modele pobierające mało wody, którą należy oszczędzać w każdej możliwej sytuacji. Dlatego trzeba kupować pralki wyróżniające się najlepszą klasą energetyczną i te, które zużyją najmniej wody.Aby pralka była ekonomiczna, powinna być też solidnie wykonana, by nie ulec awarii, której nie da się naprawić. Dotyczy to między innymi bębna - ten element urządzenia musi być wytrzymały i wykonany ze stali nierdzewnej.

Wielofunkcyjna i inteligentna pralka

Kiedy zachodzi konieczność zakupienia nowej pralki, warto sięgnąć po modele nowoczesne, wyposażone w funkcjonalne, inteligentne rozwiązania. Dlatego warto wybrać na przykład pralkę z szufladą UniversalDose, która jest wykorzystywana w produktach marki Electrolux. To wielokomorowa szuflada, która pozwala na rozpuszczenie wszelkiego rodzaju detergentów - nawet kapsułek. Komory są przejrzyście opisane i łatwe w obsłudze, a nowoczesna technologia sprawia, że wszelkie preparaty zostają dokładnie rozpuszczone, a wgłębienia czyste i higieniczne. Nawet przy krótkim, 30-stopniowym praniu, kapsułki rozpuszczają się całkowicie, a pranie jest czyste.

Nowoczesne pralkito też wersje możliwie cicho pracujące, co jest niezwykle cenne w przypadku codziennego życia w hałasie. Takie modele można też z powodzeniem uruchamiać w nocy i jednocześnie nie przeszkadzać ani domownikom, ani sąsiadom. Jako ciche uznaje się zwykle pralki wydające odgłosy maksymalnie na poziomie 75 dB. Poza głośnością pralki,można też zwrócić uwagę na dodatki poprawiające jakość korzystania z urządzenia, jak sterowanie tabletem lub smartfonem czy regulacja czasu i temperatury prania.

Podsumowując, warto zdecydować się na taką pralkę, która jest energooszczędna, pozwala na wybór wielu dostosowanych programów, oferuje sterowanie tabletem czy smartfonem oraz ma taką pojemność, jaka jest nam potrzebna. Warto również wspomnieć, że im bardziej liczba rodzina, tym bardziej zwróci się koszt poniesiony na początku, potrzebny do zainwestowania w nowoczesne i inteligentne urządzenie.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane