FUNZEUM – wyjątkowe muzeum dla dzieci oraz dorosłych

Co można obejrzeć w Funzeum i dlaczego warto je odwiedzić?

Spędzając dzień lub weekend z wnukami dziadkowie chcą zapewnić swoim pociechom wyjątkowe atrakcje, które na długo pozostaną w ich pamięci. Jeśli pogoda nie sprzyja zabawie na zewnątrz doskonałym pomysłem jest spędzenie czasu w miejscu, które pozwoli dzieciom nie tylko dobrze się bawić, ale również dostarczy dużo pożytecznej wiedzy o otaczającym je świecie. Z myślą o zaspokojeniu tych wszystkich potrzeb powstało pierwsze w Polsce Funzeum, gdzie można doskonale bawić bez względu na wiek, przeprowadzać eksperymenty oraz poznawać efektowne zjawiska, w których główną rolę odgrywają kolory i światło.
  • Artykuł reklamowy
  • Ostatnia aktualizacja: 2022-09-07
  • Szacowany czas czytania: 2 min.
FUNZEUM – wyjątkowe muzeum dla dzieci oraz dorosłych / Co można obejrzeć w Funzeum i dlaczego warto je odwiedzić?

Funzeum - nietypowe muzeum łączące pokolenia

Nazwa tego wyjątkowego miejsca, które diametralnie różni się od typowych obiektów muzealnych, powstała z zestawienia słów „fun”, czyli zabawa i „muzeum”.

Funzeum dzieli się na dwie duże multimedialne wystawy:

  • wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi
  • wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego oraz sztucznego światła.

Pierwsze w Polsce Funzeum zostało otwarte w Gliwicach, w 2022 roku. Na przepełnioną kolorami oraz światłem przestrzeń obiektu, zajmującą prawie 4000 mkw. składają się multimedialne instalacje oraz interaktywne elementy, które zachęcają zarówno dzieci, jak i dorosłych do odkrywania i eksplorowania udostępnionych wystaw. Z tego też powodu muzeum to odbiega od tradycyjnych form muzealnych. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot, ani oddzielonych sznurkami wystaw. Wszystkie ekspozycje są dostępne dla zwiedzających, bez jakichkolwiek ograniczeń oraz zakazów.

Wyjątkowe atrakcje dla dzieci oraz dorosłych

Dzięki zastosowaniu nietypowych pomysłów oraz nowoczesnych technologii w atrakcyjnym przedstawianiu zjawisk ukazujących grę kolorów i światła, czyli motywów przewodnich tego obiektu zwiedzający, bez względu na wiek, chętnie biorą udział w eskplorowaniu zasobów edukacyjno-rozrywkowych tego wyjątkowego muzeum. Dzieci są zafascynowane kolorami wnętrz, możliwością dotykania wszystkich wystaw i eksponatów. Mogą również bez jakichkolwiek ograniczeń bawić się w sposób kreatywny poszczególnymi elementami wystaw bez zakazów typowych dla tradycyjnych placówek muzealnych.

Rodzice oraz dziadkowie z kolei mają szansę wykreować nową rzeczywistość, która ich zaskoczy oraz zafascynuje. To wszystko jest możliwe poprzez wykorzystanie oryginalnych pomysłów i nowoczesnych technologii. Wszystkie zaprezentowane w Funzeum zjawiska są w pełni dostępne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dzięki czemu dziadkowie mogą ponownie poczuć dziecięcą ciekawość oraz radość odkrywania nowych światów, za pomocą własnych zmysłów. Dodatkowo dzięki zastosowanym technologiom cyfrowym i bogactwu kolorów wszyscy zwiedzający mogą wykonywać zdjęcia z ciekawymi efektami wizualnymi, które pozostaną wyjątkową pamiątką na długie lata.

„Funzeum powstało z myślą, aby pobudzać do kreatywnego odkrywania świata w każdym wieku i poznawania niezwykłych zjawisk z wykorzystaniem kolorów i światła. Przestrzeń została tak zaprojektowana, aby motywować do twórczego działania i przekazywać sporą dawkę wiedzy w  nowoczesny, ale w przystępny sposób” - mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

Funzeum to nie tylko doskonała zabawa, ale również sposób na twórczą naukę i poznawanie świata, dzięki wielokolorowym sceneriom, interaktywnym wystawom oraz multimedialnym instalacjom tworzącym przestrzeń tego obiektu. W Funzeum nie tylko dzieci, ale również dorośli mają szansę rozwijać swoją kreatywność i eksperymentować z kolorami i światłem, aby odkrywać jego tajemnice. Na wszystkich zainteresowanych czekają multimedialne wystawy, których głównym zadaniem jest angażowanie zmysłów, pobudzanie wyobraźni i dostarczanie niezapomnianych przeżyć.

Ciekawe wystawy oraz niesamowite eksperymenty to nie wszystko. Po zakończonym zwiedzaniu wnuki mogą spędzić czas w stworzonej specjalnie dla nich strefie Funzone, w której znajduje się m.in.:

  • świecąca podłoga do tańca,
  • 12 metrowe piano podłogowe
  • podniebny plac zabaw.

Dorośli w tym czasie mogą odpocząć i podzielić się wrażeniami z innymi zwiedzającymi.

Funzeum - dlaczego warto je odwiedzić?

Śląskie Funzeum jest obecnie największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym oferującym multisensoryczne i interaktywne instalacje, które opiera swoją działalność na motywach kolorów i światła. To wyjątkowe muzeum zajęło 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie Top Atrakcje 2022, w kategorii Nowości i odkrycia. Jest też jedną z nielicznych atrakcji w Polsce, która przez nietypowe podejście do nauki oraz zwiedzania pozwala na kreatywne spędzanie czasu łączące pokolenia i dzięki czemu dostarcza sporej dawki radosnej, wspólnej zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Oceń ten artykuł:

Ostatnio dodane